POZnań Stare Miasto

Nowe lokum dla hotelowych oszustów.

Policja ujęła sprawców kradzieży  Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Para, która przez ostatnie dwa tygodnie korzystała z usług poznańskich hoteli nie płacąc przy tym rachunków zatrzymana została przez policjantów ze Starego Miasta.

Policja ujęła sprawców kradzieży Foto: Komenda Wojewódzka Policji w PoznaniuPierwsze zgłoszenie wpłynęło do staromiejskiego komisariatu 21 sierpnia. Kobieta i mężczyzna w wieku około 30 lat zameldowali się w hotelu i mieszkali w nim przez cztery dni. Ostatniego dnia pobytu poprosili o udostępnienie komputera z Internetem, po czym niespostrzeżenie zniknęli bez uregulowania rachunku i z użyczonym laptopem.

Sprawcy nie uciekli daleko. Zakwaterowali się w kolejnym pobliskim hotelu, który również okradli.

Zostali zatrzymani na podstawie rysopisu w minioną niedzielę przez patrol policji w pobliżu Starego Rynku. Po przewiezieniu na komisariat przyznali się do wszystkich oszustw i kradzieży. W trakcie przeszukania zajmowanego pokoju w kolejnym hotelu policjanci znaleźli skradzione przedmioty, w tym także żelazko i telewizor, informuje Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Okazało się, że 32-letnia kobieta i jej dwa lata starszy konkubent są bardzo dobrze znani policjantom ze swojego rodzinnego miasta Kalisza. W przeszłości oboje byli notowani za kradzieże i oszustwa. Teraz grozi im do 8 lat pobytu w zdecydowanie mniej komfortowych warunkach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz