Oborniki

Nowe drogi na nowych osiedlach

Nowe drogi na nowych osiedlach  Foto: UM Oborniki

Osiedle Leśne w Obornikach i jego najbliższe sąsiedztwo bardzo szybko się rozbudowuje. Powstaje tu wiele domów jednorodzinnych, a w ślad za tym wytyczane są nowe ulice. Zakończono właśnie pierwszy etap budowy dróg i chodników.

Wystarczy wspomnieć, iż łącznie w obszarze ulic Droga Leśna, Wybudowanie, Kubiaka i 25 stycznia wyznaczono prawie 250 działek budowlanych – wyjaśniają urzędnicy miejscy – sukcesywnie wytyczane są nowe ulice, a kolejnym etapem jest budowa kanalizacji deszczowej i utwardzenia dróg.

Zakończono właśnie pierwszy etap budowy deszczówki, dróg i chodników z kostki brukowej na ulicach Dąbrowskiej, Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Skłodowskiej – Curie, Marii Rodziewiczówny oraz Nałkowskiej.

Efektem tych prac są także uporządkowane skrzyżowania z Drogą Leśną, gdzie problemem wynikającym z różnicy poziomów była ciągle obsypująca się ziemia – podkreślają urzędnicy z Obornik.

Podczas zakończonych prac drogowych wykonano łącznie to ponad 600 m nowej nawierzchni. Koszt wykonania tego pierwszego etapu to prawie 1.200.000,00 złotych.

Nowe drogi na nowych osiedlach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz