Aglomeracja

Nocna linia autobusowa do Dopiewa, Komornik i Lubonia

Autobus nocny - linia nocna  Foto: ZTM

Od nocy z 12 na 13 października 2018 roku uruchomiona zostanie całkowicie nowa autobusowa linia nocna nr 250. Zapewni ona mieszkańcom gmin Dopiewo, Komorniki i Luboń dojazd z węzła Górczyn.

Dzięki trasie przez ul. Głogowską zyskają też poznaniacy. Linia nr 250 będzie uruchamiana w noce z piątków na soboty i z sobót na niedziele

Linia nr 250: Górczyn – Głogowska – Kotowo – Luboń, Poniatowskiego – Luboń, 11 Listopada – Komorniki, Żabikowska – Komorniki, Komornicka – Komorniki, Poznańska Szreniawa – Rosnówko – Walerianowo – Rosnowo – Chomęcice – Konarzewo – Chomęcice – Głuchowo/Stawna

Linia nr 250 będzie obsługiwana przez PUK Komorniki. Odjazdy z przystanku Górczyn (stanowisko nr 3) będą realizowane o godz. 1.15 oraz 3.20 (autobus będzie oczekiwał na przyjazd autobusów linii nr 249 oraz 252 z Ronda Kaponiera).

W weekendowe noce (z piątków na soboty i sobót na niedziele), również od nocy z 12 na 13 października br. wyznaczone kursy autobusów linii nr 243 zostaną wydłużone do przystanku Wiry/Kościół. Odjazdy z przystanku Rondo Kaponiera będą realizowane o godz. 1.00 oraz 3.00.

Użyte w artykule zdjęcia: ZTM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz