K U L T U R A

Noc Muzeów – nikt nie będzie się nudził!

Noc Muzeów 2011 - Muzeum Narodowe  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów możemy liczyć nie tylko na bogatą, ale też niezwykle różnorodną ofertę, którą przygotowało niemal 40 instytucji kulturalnych. Wydarzenie to będzie miało miejsce w sobotę 20 maja i warto zaplanować sobie tę noc i wybrać najbardziej dla siebie interesujące atrakcje.

Tej nocy złamiemy zwyczaje dotychczas panujące podczas wystaw – tłumaczy Marzena Prusińska z Muzeum Narodowego w Poznaniu – zaprosimy do dotykania wybranych, opisanych eksponatów, zaprezentujemy też to, co na co dzień jest niedostępne.

Będziemy mogli między innymi zobaczyć ryciny pochodzącego z Poznania Janusza Przybylskiego, kupione z pomocą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wśród nich prezentowane będą dzieła nawiązujące do Błędnego koła Jacka Malczewskiego. Prezentowane mają być również prace graficzne Romana Cieślewicza i Jana Lenicy.

W tegorocznej odsłonie Nocy Muzeów weźmie udział 39 różnych instytucji kultury. Każda z nich chcąc przyciągnąć gości przygotowała coś specjalnego.

Organizatorzy tegorocznej Nocy Muzeów zapowiadają ponad 170 różnorodnych wydarzeń i atrakcji!

Oprócz galerii i muzeów w tę jedną, szczególną noc zaproszą do siebie między innymi Teatr Wielki im.Stanisława Moniuszki, Lech Browary Wielkopolski, czy Barber Shop Adam Szulc. Muzeum Narodowe w Poznaniu w sposób szczególny zaprasza na odwiedzenie w trakcie Nocy Muzeów wystawy A-geometria. Hans Arp i Polska.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne uruchomi z tej okazji specjalną, bezpłatną linię tramwajową M. W zabytkowej bimbie będzie można spotkać konduktorów ubranych w stroje sprzed lat.

W Noc Muzeów zainaugurowane zostaną wycieczki śladami poznańskich Żydów – zapowiadają organizatorzy – sobotnią wycieczkę poprowadzi Andrzej Niziołek, autor książki Fira. Poznańscy Żydzi. Opowieść o życiu.

Liczba osób korzystających z oferty Nocy Muzeów z roku na rok rośnie. W Poznaniu osiągnęła w minionych latach blisko 70.000 osób!

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Muzeów są bezpłatne. Wyjątkiem jest World Press Photo w CK Zamek. Dokładny program tego wydarzenia znajdziecie klikając tutaj.

Zapraszamy na tegoroczną edycję Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę 20 maja!

Noc Muzeów 2015

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz