K U L T U R A

Zabytkowe bimby – w niedzielę z przewodnikiem!

Tramwaje - zajezdnia na Madalinie  Foto: KMPS

W sobotę i niedzielę ponownie będzie okazja do przejażdżki historycznymi tramwajami i autobusami. Planując weekend warto wziąć pod uwagę, że w niedzielę na linii turystycznej nr 0 odbywać się będą kursy z przewodnikiem.

Linia turystyczna

Linie turystyczne nr 0 i 100 (obsługiwane historycznym taborem) funkcjonują w Poznaniu od wiosny do jesieni. Kursują w soboty, niedziele i święta. Na sezon 2017 zaplanowano nowe trasy oraz kursy z przewodnikiem.

13 i 14 maja historyczne pojazdy znów wyjadą na ulice Poznania. Autobusy linii nr 100 rozpoczynają trasę na przystanku „Poznań Główny” i jadą do „Nowego Zoo”. Natomiast linia nr 0 rozpoczyna i kończy trasę na pl. Wielkopolskim.

W ten weekend, w związku z prowadzonymi pracami na torowisku na ul. Matyi tramwaje linii nr 0 będą kursować zmienioną trasą: ominą most Teatralny, rondo Kaponiera i ul. Towarową jadąc objazdem przez Strzelecką i Królowej Jadwigi.

W niedzielę, na linii nr 0 (kursy o godz. 13.00, 15.40 i 17.00) będzie przewodnik, który opowie o ciekawych, mijanych obiektach.

Tramwaj typ "N" na Dąbrowskiego - linia turystyczna 2015

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek, KMPS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz