K U L T U R A

No Women No Art – No money no festival

Wspieram no woman no art  Foto:

Finansowanie społecznościowe to doskonały pomysł na pozyskanie środków niezbędnych do realizacji przedsięwzięć kulturalnych czy artystycznych. Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art za pośrednictwem nowego serwisu wspieramkulture.pl rozpoczął właśnie zbiórkę funduszy na kolejną edycję imprezy. Każda osoba może wesprzeć przedsięwzięcie i stać się mecenasem sztuki.

Za pół roku, w dniach 12-18 października, odbędzie się  6. edycja festiwalu Po raz kolejny życie kulturalne Poznania zdominują artystki. Już dzisiaj można wesprzeć finansowo festiwal za pomocą portalu finansowania społecznościowego – wspieramkulture.pl. Dla darczyńców organizatorki przygotowały drobne upominki i festiwalowe gadżety.

Od trzech lat staramy się realizować projekty w przestrzeni miasta, wychodząc ze sztuką do przypadkowych widzów, angażując ich do działania i włączając w proces twórczy. Nie jesteśmy wysokobudżetowym festiwalem, nie sprowadzamy gwiazd, staramy się robić rzeczy niekoniecznie duże, ale na pewno istotne, zwracać uwagę na problemy, lub po prostu dawać radość mieszkańcom miasta – mówi Joanna Stankiewicz, dyrektorka festiwalu i dodaje: Przez ostatnich pięć lat stałyśmy się ważnym festiwalem w Poznaniu, rozpoznawalnym i lubianym, dlatego postanowiłyśmy oddać nasz los w ręce widzów i brakującą nam do zamknięcia budżetu kwotę 15 tys. złotych zebrać poprzez pierwszy w Polsce portal crowdfundingowy poświęcony wyłącznie projektom kulturalnym- wspieramkulture.pl.

Wspieram no woman no art

Wspieram Kulturę działa na zasadzie „wszystko albo nic”: każdy pomysłodawca z góry określa kwotę potrzebną do zrealizowania projektu i czas trwania zbiórki ( No Women No Art będzie funkcjonowało w serwisie przez 40 dni: 10.05 – 20.06). Jeśli użytkownikom serwisu spodoba się idea Festiwau, mogą wesprzeć jego realizację dowolną kwotą. Jeśli uda się uzbierać potrzebną sumę, pieniądze zostaną przekazane na organizację 6. edycji Festiwalu No Women No Art. Jeśli zbiórka się nie uda, wspierający otrzymają zwrot pieniędzy na swoje konta. Za dokonanie wpłaty organizatorzy będą dziękować przy pomocy różnych prezentów: od przypinek z ubiegłorocznym motywem zaprojektowanym przez Monikę Drożyńską, przez torby festiwalowe, po tytuł mecenaski i mecenasa Festiwalu.

Organizatorki przedsięwzięcia mają nadzieję, że 5 lat działania przekonało odbiorców, że Festiwal warto wspierać, a zbiórka funduszy pozwoli jeszcze bardziej zacieśnić więzi między uczestnikami, artystkami i Festiwalem.
W tej chwili dzięki wpłatom wielu osób udało się zabrać 11% potrzebnej kwoty, na zabranie pozostałych środków jest jeszcze 28 dni.

Co uda się sfinansować dzięki zbiórce na portalu wspieramkulture.pl?

Między innymi projekt pod roboczym tytułem Girls Rap! Dziewczyny rapują, będący nawiązaniem do zeszłorocznych warsztatów Girls Rock! Poznań, w trakcie których grupa dziewczyn w wieku 14- 18 lat uczyła się śpiewać, grać na gitarach elektrycznych i basowych oraz perkusji. Całość zakończył bardzo dobrze przyjęty przez publiczność koncert na dziedzińcu CK Zamek. W tym roku zaprosimy dziewczyny w wieku 13-17 lat na trwające dziesięć dni zajęcia, na których nauczą się rapować – mówi Joanna Stankiewicz. Całość zakończy koncert w jednym z poznańskich klubów. Zajęcia, w oparciu o autorską metodę pracy rapem stworzoną przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury (została ona wykorzystana m.in. w takich projektach, jak: Audiostacja.Falenica, 2010, Cała w pikselach, 2011, Mnemotechniki, 2012) poprowadzą: Lena Rogowska, Katarzyna Regulska i David Sypniewski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz