BizNews

Niemcy zamawiają Solarisy

Solaris Urbino 18 Hybrid  Foto: Ustra

Solaris wygrał zamówienie na dostawę 42 sztuk niskopodłogowych autobusów hybrydowych dla hanowerskiego miejskiego przewoźnika. To ponowne zamówienia niemieckiego klienta, który do tej pory posiadał w swojej flocie 63 polskie Solarisy.

Solaris Urbino 18 Hybrid Foto: UstraPojazdy Solarisa wniosły pokaźny wkład w modernizację transportu w Hanowerze. Jakość i niezawodność autobusów doceniają pasażerowie, jak i fachowcy, mechanicy firmy üstra odpowiadającej za komunikację. Nowo pozyskane autobusy hybrydowe są dowodem, iż Solaris nawet przy zaawansowanych technologiach potrafi szybko i z powodzeniem reagować na potrzeby klienta – mówi Wilhelm Lindenberg, z zarządu hanowerskiego przewoźnika.

Realizacja kontraktu przewidziana jest na lata 2013-2016. W bieżącym roku zostanie dostarczonych 10 Solarisów Urbino 12 Hybrid oraz taka sama liczba Urbino 18 Hybrid.

Hybrydowe Solarisy, obecne w ofercie polskiego producenta od 2006 roku, były pierwszymi w Europie seryjnie produkowanymi pojazdami tego typu. Innowacyjne autobusy zużywające do 30% paliwa mniej w porównaniu z tradycyjnymi autobusami trafiły już do odbiorców w ośmiu krajach: Belgii, Finlandii, Francji, Litwie, Niemczech, Norwegii, Polsce oraz Szwajcarii. Solaris jest również jedynym europejskim producentem mogącym zaoferować aż 5 różnych modeli pojazdów spalinowo-elektrycznych, co daje klientowi możliwość dobrania rozwiązania najlepiej dopasowanego do swoich potrzeb i warunków użytkowania.

Solaris Urbino 18 Hybrid w Hanowerze Foto: ustra/solaris

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz