Nielegalny doping na Poznań Maratonie!

16. Poznań Maraton  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Okazuje się, że doping o którym ostatnio było bardzo głośno, nie ominął Poznań Maratonu. Zakazane substancje wykryto u jednego z biegaczy, który stanął na podium tej wielkiej sportowej imprezy. To zmieni ostateczną klasyfikację.

Nastąpiło otwarcie dokumentacji badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 16.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza – informuje Zbigniew Madoński, z POSiR – wyniki badań próbki A należącej do Bogdana Semenovycha z Ukrainy wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z Listą Zabronioną WADA 2015.

Zawodnik zrezygnował z prawa do badania próbki B. Tym samym wynik badania próbki A został uznany za ważny, a Organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji z dniem dzisiejszym dyskwalifikuje zawodnika. Miejsce III w klasyfikacji generalnej mężczyzn zajmuje ZABLOCKI CHRISTOPHER (USA).
O pozytywnym wyniku zostały powiadomione zainteresowane Federacje Sportowe: WADA, IAAF.

Wkrótce zostaną ogłoszone oficjalne wyniki 16. PKO Poznań Maraton. Tegoroczny maraton ukończyło 6251 zawodników.