Sport

Weekendowe Grand Prix Polski w pływaniu

Zimowe Mistrzostwa Okregu Wielkopolskiego w pływaniu - Poznań  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

W najbliższy weekend na basenach sportowych Term Maltańskich odbędą się największe zawody pływackie w Polsce. Zawody w Poznaniu są jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się na początku grudnia w miejscowości Netanya w Izraelu.

680 pływaków ze 112 klubów wystartuje w najbliższą sobotę i niedzielę w Termach Maltańskich. To największe zawody pod względem liczby startujących w całej historii Grand Prix. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w aż 34 konkurencjach na krótkim basenie. Impreza, która ma ponad 20-letnią tradycję po raz drugi z rzędu będzie gościć na basenach sportowych w Poznaniu.

Do stolicy Wielkopolski przyjedzie ponad 20 reprezentantów Polski, w tym 8 olimpijczyków. Główną gwiazdą zawodów będzie Radosław Kawęcki, który w tym roku zdobył już srebrny medal Mistrzostw Świata w Kazaniu na 200 metrów stylem grzbietowym. Na basenach sportowych ścigać się będą m.in Paweł Korzeniowski, Aleksandra Urbańczyk i Alicja Tchórz. Poznaniacy powinni ściskać kciuki za Kacpra Majchrzaka, który ma duże szanse na start w Mistrzostwach Europy. Z pewnością bardzo ciekawy będzie pojedynek zawodnika Warty Poznań z Pawłem Korzeniowskim na 50 metrów stylem dowolnym. Tych dwóch godnych siebie rywali będzie chciał pogodzić Filip Wypych, który ma już na swoim koncie medale Mistrzostw Polski na tym dystansie.

Zarówno w sobotę, 21 listopada, jak i w niedzielę, 22 listopada,  zawody rozpoczynają się o godzinie 9:30. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się w sobotę o godzinie 16:45. Planowane zakończenie imprezy jest w niedzielę o godzinie 17:00. Wstęp na trybuny basenów sportowych jest wolny.

Na poznańskich Termach Maltańskich odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okregu Wielkopolskiego - Poznań 15-16.02.2013 r.
Na poznańskich Termach Maltańskich odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okregu Wielkopolskiego – Poznań 15-16.02.2013 r.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz