K U L T U R A

Nie mogliśmy zachować się inaczej, bylibyśmy nieodpowiedzialni.

Michał Merczyński - dyrektor Malta Festiwal  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

O godzinie 8:00 rano Malta Festiwal, organizator koncertu Atoms For Peace, który dziś miał sie odbyć na terenach MTP wstrzymał sprzedaż biletów. O 10:00 wysłano w świat komunikat, że koncert z powodów technicznych zagrażających bezpieczeństwu zostaje odwołany. Na placu Marka spodziewano się kilku tysięcy widzów. Jak podaje Michał Merczyński, dyrektor festiwalu –  na scenie nie podwieszono, ani oświetlenia, ani nagłośnienia.

Michał Merczyński - dyrektor Malta Festiwal Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterNa konferencji prasowej, dyrektor Merczyński zaczął od przeprosin – “Przede wszystkim chciałem przeprosić wszystkich widzów, którzy przyjechali dzisiaj do Poznania na występ zespołu Atom For Peace. Tak jak napisaliśmy w naszym porannym oświadczeniu, koncert się nie odbędzie z powodów technicznych, które zagrażały bezpieczeństwu temu wydarzeniu. Chce wszystkich Państwa zapewnić, że od godzin wczesnopopołudniowych wczoraj, aż po świt robiliśmy wszystko, aby ten koncert uratować.

Byliśmy w kontakcie z z managerem zespołu, byliśmy w kontakcie z szefami technicznymi, którzy przejechali tutaj do Poznania reprezentując zespół. Byliśmy w kontakcie z kilkoma rzeczoznawcami, którzy dokonywali dla nas oceny.

Po konsultacjach z zespołem we wczesnych godzinach wspólnie podjęliśmy decyzję, że koncert odwołujemy. Bezpieczeństwo jest kwestią najważniejszą, szczególnie dla artystów pochodzących z zespołu Radiohead. To co wydarzyło się w zeszłym roku w Toronto, gdzie zawaliła się scena nie mogło wydarzyć się w Poznaniu. A jeśli nie byliśmy pewni, to nie mogliśmy podejmować innych decyzji.

Biorąc pod uwagę to doświadczenie z Toronto, jako odpowiedzialny organizator, który przez 23 lata organizuje ten festiwal w tym mieście. Staję dzisiaj przed Państwem i mówię z pełną odpowiedzialnością, taką decyzję podjęliśmy, nie mogliśmy podjąć innej.”

W związku z odwołaniem koncertu zespołu ATOMS FOR PEACE uległ zmianie popołudniowy i wieczorny program ostatniego dnia Malta Festival Poznań.

Plac Wolności, Scena muzyczna (przy Arkadii)

20:30 – koncert OWINY SIGOMA BAND
22:00 – DJ Set CAT POWER
23:45 – AN ON BAST & MACIEJ FORTUNA
01:00 – Silent Disco

Wszystkie koncerty na placu są darmowe i niebiletowane.

5 komentarzy

kliknij by dodać komentarz