K U L T U R A

Koncert zespołu Atoms For Peace odwołany

Atoms_for_peace  Foto: wikipedia.org

Atoms_for_peace Foto: wikipedia.orgNa zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu Malta miał wystapić zespół Atoms For Peace. Jak pisali organizatorzy – “supergrupa, w której spotkali się charyzmatyczny frontman Radiohead -Thom Yorke i jeden z najlepszych basistów na świecie – Flea z Red Hot Chilli Pepers. Jako jedni z pierwszych w Europie, będziemy mogli doświadczyć tej nowej, porywającej energii, którą generuje zespół”.

Niestety zespół nie wystąpi dzisiaj w Poznaniu. Na stronie Malta Festival pojawił się tylko komunikat “Z przykrością informujemy, że z powodów technicznych związanych z bezpieczeństwem imprezy, dzisiejszy koncert zespołu Atoms For Peace został odwołany. Informacja o zwrotach za bilety będzie podana w poniedziałek 22 lipca. “

Rzecznik prasowy Festiwalu Malta jest obecnie niedostępna dla dziennikarzy. Czekamy na oficjalny komunikat wyjaśniający “powody techniczne związane z bezpieczeństwem imprezy”. Póki co, media otrzymały identyczną wiadomość jak ta umieszczona na stronie festiwalu.

Około godz. 13 będziemy mogli państwu przekazać więcej szczegółów w tej sprawie. Dogadujemy się w tej chwili z pozostałymi zespołami, jest nadzieja, że zaplanowane wcześniej występy się odbędą” – tłumaczy tvn24.pl Anna Reichel, rzeczniczka prasowa festiwalu. – “Koncert jest odwołany, nie ma możliwości, by został przeniesiony na inny termin“. – dodaje.

Aktualizacja:Koncert Atoms For Peace odwołany! - Poznań 20.07.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
12:05 – ochrona na targach jest wyczulona na obecność dziennikarzy i prosi o nie robienie zdjęć widocznej z ulicy sceny. Służba informacyjna nieoficjalnie mówi, że zespoły supportujące miałyby się pokazać na placu Wolności.

12:09 – Rzecznik prasowy Urzędu Miasta informuje na Twitterze – Wkrótce komunikat biura Malta Festival Poznan o nowym planie koncertów na dziś w związku z odwołaniem Atoms For Peace

12:22 – Owiny Sigoma Band na swoim profilu informuje, że “koncert została przeniesiona na scenę klubową w centrum Poznania. Niezbyt idealne – ale cieszę się, że wciąż mam szansę zagrać dziś wieczorem!”

Koncert Atoms For Peace odwołany! - Poznań 20.07.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter12:45 – Regulamin wszystkich imprez organizowanych przez Fundację MALTA – par.V pkt.5 “Organizator nie będzie zobowiązany do żadnej rekompensaty lub odszkodowania wobec posiadacza biletu, poza zwrotem sumy, na jaką opiewał bilet na Imprezę, która została odwołana” – na ten paragraf powołuje się administrator fanpage Festiwalu Malta, ucinając dyskusję o zwrotach za dojazd widzów, którzy właśnie zmierzają do Poznania.

13:25 – minęła 13:00, godzina o której miały pojawić się komunikat, nadal organizatorzy nie podali żadnych informacji odnośnie dzisiejszego wieczoru. – widzowie nie są zbyt zadowoleni – ” co za dzień…. od zimy czekam na ten koncert a tu taka lipa… Czy nie można było wczoraj podać tej informacji…? Już jedną nogą byłem w pociągu z Opola do Poznania… całe szczęście , że nie wsiadłem, koszty byłyby jeszcze większe! Zasługujemy przynajmniej na podanie prawdziwego powodu odwołania imprezy” – pisze Adrian

15:25 – organizatorzy nadal milczą, brak informacji na oficjalnym profilu festiwalu, strona internetowa cały czas zawiera pierwotny komunikat. Nadal nie wiadomo czy na placu Wolności odbędzie się koncert zespołów supportujących Atom For Peace.

16:00 – Na stronie organizatorów pojawił się komunikat “W związku z odwołaniem koncertu zespołu ATOMS FOR PEACE uległ zmianie popołudniowy i wieczorny program ostatniego dnia Malta Festival Poznań.

Przedstawia się on teraz następująco:

Plac Wolności, Scena teatralna (przy fontannie)

17:00 – 18:00 Fajfy
18:00 – 19:00 spotkanie z Jackiem Żakowskim “Wokół demokracji”

Plac Wolności, Scena muzyczna (przy Arkadii)

20:30 – koncert Owiny Sigoma Band
22:00 – DJ Set CAT POWER
23:45 – AN ON BAST & MACIEJ FORTUNA
01:00 – Silent Disco

Z uwagi na ograniczenia sceny występ CAT POWER nie będzie standardowym koncertem. Artystka zagra swoje doskonałe sety DJskie z elementami koncertu na żywo.

WSZYSTKIE KONCERTY NA PLACU BĘDĄ DARMOWE I NIEBILETOWANE”

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz