K U L T U R A

Warkocz Magdaleny

Festyn Warkocz Magdaleny - dziedziniec Urzędu Miasta 21.07.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Staromiejską poznańską tradycją jest lipcowy festyn farny organizowany przez Parafię Farną na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania na pl. Kolegiackim. Festyn wspomina patronkę „starego kościoła farnego”, długowłosą świętą Marię Magdalenę – z nią to wiążą się główne, „kultowe” już, punkty programu imprezy.

Na pełnym ludzi dziedzińcu wyróżniają się dziewczęta i kobiety z długimi – niekiedy aż do pięt – warkoczami. Czekają one na tę chwilę, kiedy rozpocznie się zacięta walka na centymetry – konkurs na najdłuższy warkocz. W tym roku różnica między najstarszą, a najmłodszą uczestniczką konkursu wynosiła 80 lat. Najstarsza miała 82 lata, a najmłodsza 2 lata.

W kategorii do lat 5 zwyciężyły
1. Ksenia Piec
2. Aneta Kowalczyk
3. Helena Martusewicz
Maria Czubka

W kategorii wiekowej do lat 10 zwyciężyły
1. Wiktoria Godawa
2. Weronika Pau
3. Urszula Bączyk

W kategorii wiekowej do lat 15 zwyciężyły
1. Patrycja Witkowska
2. Marta Stachaj
3. Martyna Myszograj

W kategorii powyżej 15 lat zwyciężyły
1. Iwona Puchwal – długość warkocza 161 ,5 cm
2. Tatiana Osołoczenko
3. Kornelia Kamińska

Nie zabrakło też słodkiego konkursu “pożeraczy Magdalenek”. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Piotr Przybył, który zjadł aż 7 słodkich babeczek upieczonych przez cukiernie Adama Nowaka.

Po prostu uwielbiam słodkie, jeszcze nie brałem udziału w konkursie jedzenia pączków, ale po tak udanym debiucie na pewno spróbuje. Nie przygotowywałem się specjalnie, przed wyjściem z domu zjadłem normalnie obiad i wypiłem kawę. – mówił po konkursie zwycięzca Piotr Przybył.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz