Artykuł sponsorowany

Jak efektywnie uczyć się aby się nauczyć? Radzi Preply.

Nauka jęzków obcych  Foto: mar.sponsorowany

Nauka jednym przychodzi łatwiej innym trudniej stąd też warto wiedzieć jak się uczyć, by się nauczyć. Nie zawsze nauka prowadzi do oczekiwanych efektów, co może powodować niezadowolenie i spadek motywacji. Powodem braku efektywności w nauce mogą być liczne problemy, dysfunkcje rozwojowe, nawyki jak również kwestie nastawienia, braku motywacji i widzenia sensu w przyswajanej wiedzy.

Na przestrzeni lat ukształtował się optymalny model edukacji grupowej jaki znamy ze szkoły, równolegle do niego funkcjonuje nauczanie indywidualne, w szczególności korzystne dla osób mniej pojętnych, z problemami w uczeniu się jak również polecane wybitnie zdolnym uczniom, którzy wymagają oryginalnego podejścia, szerszego ujęcia tematu itp.

Na efektywność nauki niebagatelny wpływ mają warunki nauki oraz pomoce z jakich się korzysta. Trudno nauczyć się języka, czy matematyki bez podręcznika. Owszem przybywa osób które korzystają z wielu różnych materiałów ale zawsze jest to wiedza skądś. Pomocy konkurencyjnych względem siebie na rynku jest bez liku. Nie ma zapewne najlepszych uniwersalnych dla każdego jak i nie ma pomocy całkowicie złych, to my – uczniowie jesteśmy inni względem siebie i każdemu odpowiadają inne pomoce. Jedno preferują pomoce interaktywne, w wersji elektronicznej, kolorowe, ciekawe i urozmaicone, inni wola drukowane podręczniku skupiające uwagę wyłącznie na teorii a kwestią drugorzędną jest atrakcyjność i kolorystyka okładki czy papieru na jakim podręcznik został wydany. Pomoce dydaktyczne ułatwiają nam zrozumienie tematu i jego zapamiętanie. Nie rzadko szata graficzna odpowiada za szybsze zapamiętanie.

Bardzo istotne są ćwiczenia, zbiory zadań które odpowiadają za utrwalenie wiedzy niezależnie do rodzaju przedmiotu. Tym samym warto jest wybierać sprawdzone pomoce, polecane ale i próbować co bardziej unikalnych i nietypowych jakie wydaja się dla nas idealne i atrakcyjne. By się nie znudzić i nie wpaść w rutynę należy odpowiednio urozmaicić sobie zestaw pomocy. Ucząc się jeżyka obcego warto sięgnąć nie tylko po słownik ale również lektury w języku obcym, prasę obcojęzyczną a nawet teksty piosenek czy poezji. Preferując pomoce online jak najbardziej w sieci znajdziemy wszystko co potrzebujemy począwszy od blogów i portali informacyjnych w języku obcym czy też o tematyce przedmiotu którego się uczymy aż po zadania, testy – podaje Preply, oferująca korepetycje z matematyki w Poznaniu czyli naukę matematyki.

Preply jest platformą edukacyjną umożliwiającą znalezienie osobistego nauczyciela wielu przedmiotów, w tym języków obcych praktycznie na każdym poziomie zaawansowania. Współczesny trend do nauki samodzielnej polegającej na poszukiwaniu wiedzy, przyswajaniu wiedzy przy okazji różnorodnych aktywności, także rozrywki doskonale koresponduje ze wsparciem jakie oferuje Preply w postaci korepetycji online. Efektywność nauki indywidualnej z lektorem, korepetytorem pozwala na osiągniecie doskonałych wyników w krótkim czasie. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z korepetytorem który nie jest komputerem jak w przypadku wielu kursów online i aplikacji edukacyjnych możemy uczyć się tak jak chcemy, zawsze mamy możliwość i czas na dopytanie i powtórzenie materiału. Korepetycje online bardzo często towarzyszą nauce samodzielnej i są pewnym urozmaiceniem edukacji jako jeden z elementów obok pomocy w postaci aplikacji mobilnych, filmów, wykładów wideo czy też lektury blogów, portali edukacyjnych. Jako jedyne zapewniają dwustronna komunikację i to natychmiastową. Zaletą korzystania z nauki z korepetytorem przez Skype jest możliwość wpasowania zajęć w grafik wielu aktywności, jak i ustalenie na tyle dogodnych terminów aby uczyło się nam wygodnie i skutecznie. Istotne znacznie ma też fakt, ze uczyć się online możemy wszędzie tam gdzie w danej chwili jesteśmy i mamy dostęp do internetu, tyczy się to również realizacji korepetycji. Dzięki takiemu komfortowi nauki możemy uczyć się tam gdzie jest nam najwygodniej dbając o odpowiednie skupienie, brak hałasu i rozproszenia otoczeniem, przestrzeń, jej urządzenie, doświetlenie itd. Dodatkowym plusem tego rozwiązania w edukacji jest oszczędność czasu na dojazdach do korepetytora. Idąc tym tropem możemy wymienić kolejny atut zdalnej nauki jakim jest obszerny wybór korepetytorów z całego kraju nie tylko z okolicy jak ma to miejsce przy korepetycjach stacjonarnych. Mając duży wybór możemy dopasować odpowiedniego korepetytora do potrzeb, wybierając osobę z doświadczeniem, wiedzą, taką do której mamy zaufanie i z którą się swobodnie czujemy, zarazem będącą dla nas autorytetem.

Sprzyjającym elementem nauki jest plan pracy. Łatwo jest wówczas monitorować efekty i postępy, jak i wrócić do wiedzy nieutrwalonej. Warto w planie nauki zaznaczyć czas na weryfikacje umiejętności nabytych na danym etapie, a okazją do sprawdzenia się mogą być korepetycje zdalne. To najbardziej obiektywna forma testu dla osób uczących się w domu, z pomoc internetu. Mając świadomość nad czym mamy popracować jest istotna dla dalszej realizacji przygotowania do egzaminu czy też matury. Spotkanie z korepetytorem może być formą przećwiczenia przed egzaminem zagadnień jakie jeszcze nam stwarzają problem. Wybierając naukę z korepetytorem jako bazę swojej edukacji warto postarać się o zajęcia zindywidualizowane, które uwzględnia nasze braki, potrzeby, preferencje. Korepetytor wiedzą cna co nas stać może materiał przyspieszyć lub też wręcz przeciwnie, może również przygotować zajęcia z takimi przykładami które do ans trafią, jak i zmobilizować nas do nauki wskazując na osiągnięcia dotychczasowe itp.

Preply swoim użytkownikom oferuje kolejną z oszczędności jaką są preferencyjne pakiety zajęć jak również darmowa lekcja testowa dla nowych uczniów w serwisie. Chcąc skorzystać z innowacyjnej metody nauki, która niewątpliwie zrewolucjonizowała branżę edukacyjną online wystarczy się zarejestrować bez ponoszenia kosztów i wybrać z bazy kontaktów korepetytora umawiając z nim zajęcia. Ucząc się w systemie jeden na jeden trudno o niezrozumienie czy zaległości, które w e-kursach są zjawiskiem częstym. Trudno także o znudzenie tematem i brak efektów. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na systematyczność zajęć. Jeśli mamy problemy z motywacją i systematycznością korepetycje winny trudności te pokonać. Jeśli natomiast mamy w sobie a tyle samozaparcia i chęci by uczyć się codziennie w równym tempie korepetycje również się przydadzą jako uzupełnienie i urozmaicenie nauki.

Poza indywidualnym tokiem nauki warto również sięgnąć po wiedzę płynącą z grupy, społeczności. Temu poniekąd służy blogosfera oraz fora internetowe i grupy tematyczne w mediach społecznościowych. Dzięki przynależności do takiej grupy można dzielić się swoim sukcesem i porażką, zdobywać nowe doświadczenia, poznać szereg osób z całego świata. To doskonałe miejsca w sieci, gdzie możemy szybko uzyskać odpowiedź na pytanie, czy też poradzić się w kwestii doboru książek, korepetytora itp. Wymiana informacji to nie wszystko co zapewnia grup, to również wsparcie psychiczne. Dzięki grupom i społecznościom możemy nie czuć się osamotnieni a zyskać na pewności siebie, możemy się porównywać z innymi i współzawodniczyć, co pomaga w zwiększeniu efektywności nauki.

Polecamy też artykuł 6 porad – jak uczyć się efektywnie by się nauczyć! na edulider.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz