Tarnowo Podgórne

Nastolatek wymuszał bejmy od nastolatka

Nastolatek wymuszał bejmy od nastolatka  Foto: KWP w Poznaniu

Policjanci zostali powiadomieni, że 17-latek wymusza pieniądze od młodszych kolegów. Udało się go złapać na gorącym uczynku.

Wszystko się działo na początku września w parku w Przeźmierowie. To właśnie tutaj 17-latek miał wymuszać pieniądze od młodszych kolegów grożąc mu pałką teleskopową. Ponadto policjanci otrzymali informację, że sprawca może mieć ze sobą niebezpieczne narzędzie.

Na miejsce zostali więc skierowani policjanci z Grupy Realizacyjnej, Wydziału Kryminalnego z poznańskiej komendy oraz Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym – informuje Marta Mróz z wielkopolskiej Policji – po kilku minutach funkcjonariusze byli już na miejscu i zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku,  tuż po tym jak odebrał gotówkę od 13-latka.

Okazało się, że nie był to jego pierwszy rabunek. Policjanci zebrali dowody i zrobili przeszukanie mieszkania nastolatka, gdzie znaleźli pałkę teleskopową, którą sprawca miał grozić wcześniej 13-latkowi.

17-letni mieszkaniec m. Trzebaw usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został zatrzymany na 2 miesiące w tymczasowym areszcie – dodaje Marta Mróz – sprawa jest rozwojowa, ponieważ osób pokrzywdzonych może być więcej.

Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

*bejmy – to pieniądze w gwarze poznańskiej

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz