Tarnowo Podgórne

Kolejne budynki komunalne już gotowe

Kolejne budynki komunalne już gotowe  Foto: Gmina Tarnowo Podgórne

Dwa kolejne domy, wybudowane przy ulicy Jeżynowej w Sadach, zostały właśnie odebrane i powiększyły zasoby komunalne Gminy Tarnowo Podgórne. Jeszcze w tym roku wprowadzą się do nich pierwsze rodziny.

Nowe budynki mieszkalne to tzw. bliźniaki, a w każdym z nich znajdują się dwa mieszkania. Inwestycja obejmował także instalację gazową oraz zagospodarowanie terenu. Powstała zatem droga dojazdowa z miejscami postojowymi, chodnik. Urządzono również tereny zielone.

W mieszkaniach jeszcze w tym roku zamieszkają rodziny przeniesione z budynków gminnych będących w bardzo złym stanie technicznym, budynków przeznaczonych do rozbiórki, a także osoby z listy osób oczekujących do przydziału lokalu z zasobów mieszkaniowych – wyjaśniają samorządowcy z Gminy Tarnowo Podgórne.

Obydwa nowe budynki są dwukondygnacyjne, a więc do dyspozycji jest parter oraz użytkowe poddasze. Mieszkańcy każdego mieszkania będą mieli przydomowe ogródki.

W pierwszym budynku znajdują się 4 mieszkania o powierzchni 47,72 m², natomiast w drugim z nowych budynków są 2 miieszkania o powierzchni 29,61 m² oraz 2 o powierzchni 58,06 m².

Kolejne budynki komunalne już gotowe Foto: Gmina Tarnowo Podgórne
Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Tarnowo Podgórne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz