POZnań

Naprawianie dworca

Dworzec Główny PKP Poznań  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

…i komu to przeszkadzało? – pytali poznaniacy i podróżni, gdy okazało się, że to, co powstało zamiast starego, ale funkcjonalnego dworca, okazało się niezbyt dobrym rozwiązaniem. Jest szansa, że ten błąd zostanie częściowo naprawiony. Jest decyzja o przebudowie podziemnego przejścia łączącego perony.

Powstanie peron 3a, a także rozbudowane zostanie przejście podziemne. Wybudowana zostanie także niezbędna infrastruktura. Decyzję lokalizacyjną dla spółki PKP Polskie Linie Kolejowe wydał właśnie Wojewoda.

Takie decyzje wydaje się z wielką satysfakcją, cieszy również to, że udaje się realizować postulaty zespołu, choć mam świadomość, że część z nich ma charakter perspektywiczny i kierunkowy – komentuje Wojewoda wielkopolski – budowę peronu 3a oraz fragmentu przejścia podziemnego uważam za ważną inwestycje, która być może w małym stopniu zrekompensuje poznaniakom i mieszkańcom Wielkopolski problemy, jakie zostały im w przeszłości zafundowane.

Rozbudowa przejścia podziemnego polegać będzie na  przedłużeniu jego części przelotowej na projektowany peron peron 3a. Sam peron zostanie wybudowany między dotychczasowym peronem 3, a galerią handlową.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz