POZnań

Sprzedawali mięso, którego nie było

Sprzedawali mięso, którego nie było  Foto: KMP w Poznaniu

Kilka firm zostało oszukanych na blisko 230.000 euro przez parę, która założyła w Poznaniu firmę handlującą mięsem, którego nie było. Choć szybko się wzbogacili, to nie nacieszą się tymi bejmami. Zostali już zatrzymani.

Wszystko zaczęło się, gdy para z Gdańska, 39-letni mężczyzna oraz 42-letnia kobieta, założyli w Poznaniu na podstawie fałszywych flepów* spółkę oraz konta bankowe. Gdy byli już gotowi do działania zaczęli poprzez Internet oferować surowy chabas*.

Decydujący się na współpracę klienci zamawiali towar po czym wpłacali na konto część bądź całość należnej kwoty, jednak towar nigdy nie trafiał do zamawiającego – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z poznańskiej Policji – w ten sposób firma z Bułgarii została oszukana na kwotę 53.000,00 euro, ale szybko wyszło na jaw, że takich klientów jest więcej.

Podczas prowadzonego przez poznańskich policjantów śledztwa okazało się, że przedsiębiorcza dwójka oszukała łącznie 5 firm na niemal 230.000,00 euro, a więc na około 1.000.000,00 złotych. Szkiełom udało się ustalić kim są oszuści i gdzie mieszkają. Para została zatrzymana w Gdyni pod koniec września. Kobieta trafiła na 3 miesiące do aresztu, a jej wspólnik ma policyjny dozór.

Policjanci ustalili jednak, że 39-latek, przebywając na wolności, próbował zacierać ślady swojej wcześniejszej działalności przestępczej – dodaje Iwona Liszczyńska – na podstawie dostarczonych na tę okoliczność dowodów sąd aresztował podejrzanego, ale przewidując taki rozwój wydarzeń 39-latek próbował ukryć się przed policjantami na terenie Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.

Bezskutecznie. Został szybko odnaleziony przez policjantów, zatrzymany i doprowadzony do najbliższego aresztu śledczego. Teraz oszustom grozi nawet 8 lat więzienia.

*flepy –  to w gwarze poznańskiej dokumenty, a chabas to mięso

Użyte w artykule zdjęcia: KMP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz