Łazarz POZnań

Na Łazarzu remontują najładniej

Wyspiańskiego 12 (Chełmońskiego 23) - Villa Historica  Foto: IDP

Zakończyła się druga edycja konkursu na najlepiej wyremontowaną elewację kamienicy. Kilkuset internautów wybrało najpiękniejsze spośród kandydatek. Obie zwycięskie kamienice możecie podziwiać na Łazarzu.

Ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego Poznania, którego bogactwo przejawia się w ciekawej architekturze budynków, ze szczególnym uwzględnieniem pięknych kamienic powstałych w XIX i XX wieku, ale i tych młodszych, niedocenianych często przykładów przedwojennego jak i powojennego modernizmu, jest i będzie w najbliższych kilkunastu latach ogromnym wyzwaniem dla władz, mieszkańców i inwestorów – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Zadaniem konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, jest promocja idei kompleksowego podejścia do dbania o zabytki, uwzględniającego w najwyższy sposób wymogi ochrony konserwatorskiej i zastosowanie wysokiej jakości materiałów.

Głosami internautów w kategorii najlepsza renowacja pierwsze miejsce zajęła kamienica Villa Historica z Łazarza – ul. Wyspiańskiego 12 / Chełmońskiego 23. Zdobyła ona 24,10% głosów.

Wyspiańskiego 12 (Chełmońskiego 23) - Villa Historica Foto: IDP

Kolejne miejsce zajęła odrestaurowana kamienica przy ulicy Kościelnej 3 (23,70 % głosów) oraz kamienica przy ulicy Siemiradzkiego 2 (18,4% głosów).

Internauci wybierali także najlepsze termomodernizacje. W tej kategorii pierwsze miejsce zajął również budynek z Łazarza z ulicy Niegolewskich 15/Kasprzaka na który zagłosowało aż 41,90 % biorących udział w zabawie osób.

Niegolewskich 15 (róg Kasprzaka) Foto: IDP

Uznanie zdobyły  również wyremontowane elewacje budynków przy ul. Polnej 80/84 oraz Polna 86 róg Marcelińskiej (18,30 % głosów) a trzecie miejsce termomodernizacja wykonana przy ulicy Wyspiańskiego 15A/17 (10,80 % głosów).

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz