K U L T U R A POZnań Wola

EKO DESIGN z kreacjami dla Marii Peszek

Eko design na Woli suknie ślubne (1)  Foto: Magda Bojan

Wieczór z dizajnem w recyklingowej odsłonie to kolejne spotkanie, na które lepszyPOZNAN.pl zaprasza wspólnie z Wola – Innowacje i Kreacje w drugi weekend października. Będzie można uczestniczyć między innymi w pokazie mody ekologicznej, wysłuchać koncertu z wykorzystaniem ekologicznych instrumentów wykonanych z odpadów, oraz obejrzeć wystawę EKO DESIGN.

Pokażemy jak młodzi dizajnerzy zachwycają tym, co już znamy – przekonują organizatorzy – będzie świadomie, proekologicznie, naturalnie! Wieczór na Woli rozpocznie się od pokazu kolekcji „42” poznańskiego projektanta Łukasza Czajkowskiego. Cechuje ją przede wszystkim naturalność użytych dzianin, komfort ich noszenia oraz niezobowiązujący i uniwersalny charakter. Unisex kolekcji, to kolejna zaleta. Kreacje projektanta nosiły m. in. Maria Peszek, Monika Mrozowska, Ania Wyszkoni, Ada Fijał, Katarzyna Zielińska, czy Maria Sadowska.

Kolejny pokaz będzie prezentacją efektów pracy uczestniczek sierpniowych warsztatów Eko Moda – ODZYSKANA PANNA MŁODA, które pod okiem projektantki Magdy Bojan, wykonały oryginalne suknie ślubne z materiałów recyklingowych.

W przerwie między pokazami będzie można usłyszeć poznańskich ambasadorów „połamanych bitów i pękniętych bębenków”, znanych z ustanowienia rekordu guinnessa na największą orkiestrę recyklingową – Republikę Czadu Street Team.

Również ekologicznie można się dostać na imprezę. Darmowy autobus na Wolę odjedzie sprzed Muzeum Narodowego darmowy autobus o 18:30.

Program:
19:00 – powitanie gości
19:20 – pokaz kolekcji „42” Łukasza Czajkowskiego
19:40 – występ muzyków Republiki Czadu Street Team
19:50 – pokaz powarsztatowy (ślubna moda recyklingowa – EKO MODA – ODZYSKANA PANNA MŁODA)
20:00 – wernisaż wystawy EKO DESIGN z muzyką na żywo (Republika Czadu Street Team)

http://www.youtube.com/watch?v=RcXXdmd0hvo

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz