BizNews

Na Franowie powstaje chińska fabryka

Chińska fabryka Franowo  Foto: materiały prasowe

Na Franowie powstanie pierwsza europejska fabryka Ningbo Tuopu Group, chińskiej firmy z branży motoryzacyjnej. Tuopu współpracuje ze światowymi liderami sektora automotive, m.in. BMW, Mercedes-Benz, Audi, Porsche, Volkswagenem czy koncernem General Motors. Poznańska fabryka o powierzchni ponad 30 000 mkw. produkować będzie podzespoły do samochodów elektrycznych. Zatrudnienie znajdzie tu 450 osób.

Firma Tuopu, z siedzibą w Ningbo w Chinach, powstała w 1983 r., a od 30 lat skupia swoją działalność na branży motoryzacyjnej. W poznańskim Franowie nowoczesną fabrykę, która zagwarantuje szybkie i płynne dostawy podzespołów do europejskich kontrahentów. Projekt deweloperski obiektu przygotowuje i prowadzi firma 7R.

Zapowiadany z początkiem pandemii trend optymalizacji dostaw podzespołów z Dalekiego Wschodu, który mógłby zabezpieczyć ciągłość procesów produkcji w Europie, staje się faktem. To przykład nearshoringu, czyli tworzenia bezpiecznego zaplecza w zakresie budowania zapasów podzespołów dla producentów samochodów na naszym kontynencie.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycji ruszyły na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Budynek dla Tuopu zostanie oddany do użytku w I kwartale 2022. Generalnym wykonawcą robót budowlanych jest firma Goldbeck. Za projekt architektoniczny 7R City Park Poznań odpowiada pracownia Kwadrat.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz