BizNews

Muszkieterowie wspierają potrzebujących

konwój Muszkieterów  Foto: twitter / Grupa MuszkieterówVerified account

Blisko 200.000 złotych trafi do wielkopolskich placówek działających na rzecz najmłodszych w ramach akcji Konwój Muszkieterów.

Fundacja Muszkieterów wraz z właścicielami supermarketów Intermarché i Bricomarché, których centrala znajduje się w Swadzimiu, wspomaga między innymi wychowanków domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych i świetlic środowiskowych. W Wielkopolsce wsparcie otrzyma 57 ośrodków.

Akcja Konwój Muszkieterów powstała z naszej misji, wyrażającej się w działalności na rzecz zaspokajania potrzeb lokalnych społeczności, których jesteśmy częścią, zarówno jako mieszkańcy tych miast oraz jako przedsiębiorcy – wyjasnia Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów – co roku docieramy do nowych miejscowości i placówek, a udzielona pomoc jest coraz większa.

Fundację Muszkieterów, tworzą wszyscy właściciele supermarketów Intermarché oraz Bricomarché. To właśnie oni wybierają okoliczne placówki, które działają na rzecz najmłodszych oraz najbardziej potrzebujących. W tym roku na ich wsparcie będą mogły liczyć ośrodki między innymi w Poznaniu, Opalenicy, Wolsztynie, Obornikach, Rawiczu, Krotoszynie czy Chodzieży.

Konwój Muszkieterów może wesprzeć każdy kupując specjalną torbę Fundacji Muszkieterów dostępną we wszystkich sklepach Intermarché i Bricomarché za symboliczną złotówkę – przekonują organizatorzy – zysk ze sprzedaży toreb przeznaczony zostanie na potrzeby organizacji wskazanych przez właścicieli supermarketów.

Tradycyjnie elementem Konwoju Muszkieterów jest wspólne kolędowanie z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W tym roku Ambasadorem Konwoju Muszkieterów jest Rafał Brzozowski.

W ramach Konwoju Muszkieterów odbędzie się także 15 spektakli dla najmłodszych widzów. Teatr Wariaté z Poznania, w województwie wielkopolskim odwiedził Chodzież i Trzciankę.

Konwój Muszkieterów pomaga najmłodszym od 2001 roku. Łączna suma pomocy w ramach akcji Konwój Muszkieterów w latach 2001 – 2014 przekroczyła 10.000.000 złotych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz