Czerwonak

Mural z przesłaniem w Czerwonaku

Mural z przesłaniem w Czerwonaku  Foto: UG Czerwonak/B. Wicher

Nowy mural, który powstał w Czerwonaku ma zwracać uwagę na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami. To kolejne miasto, w którym powstał taki mural w ramach akcji Aktywność MURowana.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na różnorodne aktywności społeczne i zawodowe osób z niepełnosprawnościami oraz łamanie stereotypów towarzyszącym myśleniu o osobach ze szczególnymi potrzebami. Murale są jednak tylko częścią całego przedsięwzięcia.

Kiedy w ramach Aktywności MURowanej powstawały murale wielkoformatowe, w tym samym czasie odwiedzaliśmy szkoły – informuje Stowarzyszenie CREO – w 12 placówkach w Wielkopolsce i przybliżyliśmy dzieciom i młodzieży tematykę aktywności społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Mural w Czewonaku, którego autorami są artyści plastycy związani z WOW Wall Studio został namalowany na ścianie przy hali sportowej w Czerwonaku, przy ulicy Leśnej. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie CREO.

Podczas jego oficjalnego odsłonięcia obecni byli mieszkańcy Gminy, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, ale również wójt Gminy Czerwonak, dyrektor CKiR AKWEN i prezesa GPS.

Wszyscy odcisnęli kolorowy odcisk dłoni na grafice muralu jako wyraz zaangażowania w problematykę pokonywania barier fizycznych i tych, które tworzą nasze umysły – mówią organizatorzy.

Czerwonak jest jedną z czterech gmin w Wielkopolsce w której powstał mural wielkoformatowy w ramach akcji Aktywność MURowana. O powstawaniu muralu w Obornikach pisaliśmy tutaj. Murale powstały również w Śremie i Wolsztynie.

Użyte w artykule zdjęcia: UG Czerwonak/B. Wicher, fb/CREO

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz