Można się kąpać w jeziorze Strzeszyńskim! Został właśnie odwołany przez Sanepid tymczasowy zakaz kąpieli.
Jakość wody jest zgodna z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 kwietnia 2011r. w sprawie prowadzenia nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu wykorzystywanym do kąpieli i jest przydatna do kąpieli – informuje Ewelina Suska z Sanepidu.
Dziś Minęło zatem zagrożenie bakteriologiczne. Można się już kąpać, ale róbmy to z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Kolejną dobrą informacją dla wszystkich miłośników takiego odpoczynku jest przywrócenie od dzisiaj kursów autobusów linii 46 do Strzeszynka.
Na szczęście informacja ta zbiegła się z dobrą pogodą. Czwartek będzie pogodny i ciepły. Weekend może być natomiast burzowy, ale nadal będzie ciepło.

![Antoninek otwarcie sciezki w koronach drzew [PIM] (5) Foto: Tomasz Dworek Antoninek otwarcie sciezki w koronach drzew [PIM] (5) Foto: Tomasz Dworek](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/9kZHEY-313x168.jpg)




![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)









Dodaj komentarz