Aglomeracja

Jest zgoda na budowę nowego dworca

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne  Foto: PKP/TRIGRANIT

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne na stacji Poznań Główny uzyskało dzisiaj pozwolenie na budowę. Inwestycja, która obejmie budowę nowego dworca kolejowego, centrum handlowo-rozrywkowego zajmować będzie ponad 54.000 metrów kwadratowych i kosztować ma 160.000.000 złotych.

Oprócz nowego budynku dworca powstaną także drogi dojazdowe, wielopoziomowy parking na około 1.500 samochodów, z którego będzie można przejść przeszklonym łącznikiem między innymi na perony, a w przyszłości także na bimby kursujące trasą Pestki.

Dziś wojewoda wielkopolski Piotr Florek zatwierdził projekt budowlany złożony w 6 tomach przez Polskie Koleje Państwowe. Budowa całego obiektu jest obok rozbudowy poznańskiego lotniska jedną z ważniejszych inwestycji które mają być gotowe na Euro 2012.

Wszystko wskazuje na to, że uda się inwestorowi do końca listopada postawić zadaszoną i oszkloną, ażurową bryłę nowego dworca kolejowego oraz konstrukcję wielopoziomowego parkingu. Tempo prac ma zdecydowanie przyśpieszyć zastosowanie nowoczesnej technologii pozwalającej na budowę z gotowych, przygotowanych wcześniej prefabrykatów i elementów konstrukcyjnych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz