POZnań

“Młody Wynalazca” czeka na zgłoszenia!

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Studenci na Starym Rynku - 1.04.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterTargi BRUSSELS INNOVA ogłaszają szóstą edycję rokrocznego konkursu na rozwiązanie innowacyjne opracowane przez młodych wynalazców. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które nie ukończyły 30 roku życia. Termin nadsyłania prac konkursowych: 23 września 2011

Celem konkursu jest promocja kreatywności wśród młodzieży. Zwycięzca ma szansę zaprezentować swój wynalazek podczas Światowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik ” BRUSSELS INNOVA, które odbywają się w stolicy Belgii w dniach 17-19 listopada 2011r. na w Warszawie w marcu 2012 roku na Giełdzie Wynalazków Nagrodzonych w 2011 r. na Międzynarodowych Targach Wynalazczości.

Targi ” BRUSSELS INNOVA” poświęcone są transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. Imprezie towarzyszy międzynarodowy konkurs innowacji “EUREKA” w ramach którego, każde z prezentowanych rozwiązań (prototypów, nowości już wdrożonych lub oczekujących na wdrożenie) podlega ocenie ekspertów jury międzynarodowego. Polska uczestniczy w tej imprezie od 1990 roku. Eurobusiness – Haller, przedstawiciel w Polsce targów BRUSSELS INNOVA, od 21 lat zajmuje się promocją polskich wynalazków na arenie międzynarodowej oraz działalnością proeksportową.

Krajowa Wystawa – Giełda Wynalazków Nagrodzonych na Międzynarodowych Targach Wynalazczości organizowana jest od 19 lat w Warszawie w Muzeum Techniki NOT. Celem imprezy jest promocja w kraju polskich wynalazków i innowacji nagrodzonych na arenie międzynarodowej. Giełda przyczynia się do zwiększenia zainteresowania krajowych podmiotów gospodarczych polskimi rozwiązaniami naukowo – technicznymi oraz innowacyjnymi produktami. Honorowy patronat nad Wystawą – Giełdą sprawuje Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz