POZnań

Ćwiczenia w parkach Poznania

Nordic walking nad Maltą  Foto: PASSION PR

Nordic walking nad Maltą Foto: PASSION PRWarto jeszcze wykorzystać letnią aurę, by zadbać o kondycję, dobre samopoczucie i skutecznie zwalczyć nudę. Jest jeszcze okazja by miło spędzić czas i nie wydawać na to bejmów! Poznańskie kluby fitness wyszły dla ciebie na łono natury i zapraszają na rower, rolki, bieganie, czy nordic walking.

Poznaniacy chętnie wypoczywają, również aktywnie, w okolicach Malty, Rusałki, Parku Sołackiego, Lasku Marcelińskiego oraz Cytadeli. Tereny te są atrakcyjne cały rok, ale podczas wakacji osób, które chcą miło spędzić czas jest tutaj najwięcej. Aby nakłonić jak największą liczbę osób do wyjścia z domu i poruszania się na świeżym powietrzu organizujemy nad Maltą cykl bezpłatnych zajęć z aerobiku – mówi Agata Bednarek, menadżer klubu Remplus Fitness – spotkania odbywają się w każdą sobotę, do końca wakacji o godzinie 16:00 na widowni kina letniego.

Młode mamy ze swoimi pociechami zapraszamy do Parku Sołackiego. Gdy panie będą ćwiczyć ich dzieci mogą się bawić na placu zabaw. Bezpłatne Spacery Fitness odbywają się we wtorki o godzinie 10:00. W czwartki o tej samej porze za zajęcia trzeba zapłacić 5 zł.

Także osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia, mogą zadbać o swoją kondycję.  Są dla nich organizowane bezpłatne zajęcia z jogi. Mogą oni ćwiczyć na Cytadeli w ramach projektu „Lato na 50+” realizowanego przez Akademię Seniora jeszcze do końca sierpnia w soboty o godzinie 9:30.

Już teraz zapraszamy także na II edycję spotkania miłośników nordic walking nad Maltą, która odbędzie się w drugiej połowie września. Na nasze pierwsze spotkanie w czerwcu przyszło aż siedemdziesiąt osób -mówi Witek Zielazek, instruktor indoor cycling i nordic walking – często ludzie chodzą z kijkami w nieprawidłowy sposób, zatem takie wspólne ćwiczenia są okazją do skorzystania z profesjonalnych porad instruktora i poprawy tak ważnej techniki – dodaje.

Wysiłek na świeżym powietrzu jest zalecaną formą aktywności ze względu na aspekty zdrowotne oraz praktyczne. Ćwicząc na zewnątrz dostarczamy do organizmu optymalną dawkę witaminy D, która odpowiada za ochronę układu odpornościowego oraz wyrównuje poziom insuliny, gwarantującej efektywność odchudzania – tłumaczy Joanna Bubacz, dietetyk – kolejnym ważnym czynnikiem jest szybsze spalanie kalorii, ze względu na zwiększoną intensywność treningu i zmaganie się z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak silny wiatr czy nierówne podłoże.

Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść treningu na dworze jest oszczędność pieniędzy oraz czasu. Wystarczy włożyć dres, wygodne obuwie, zaopatrzyć się w butelkę wody i można rozpocząć ćwiczenia!

Trening na świeżym powietrzu Foto: PASSION PR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz