Ławica POZnań

Parkuj i leć! Nowy parking na Ławicy

Nowy Terminal Ławica  Foto: Projekt: Studio ADS

Na Ławicy otwarto nowy parking z 223 miejscami postojowymi. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy odprowadzają albo witają przylatujących samolotami. Nowy parking w tzw. strefie ograniczonego postoju znajduje się po wschodniej części terminalu, bezpośrednio za bramkami wjazdowymi na teren lotniska.

Obniżono także opłatę za korzystanie z parkingu strzeżonego. Teraz, zamiast 6 złotych za pół godziny, kierowcy zapłacą 5 złotych za godzinę parkowania. Dodatkowo wydłużony został bezpłatny czas postoju w strefie ograniczonej – z 15 do 20 minut.

Port Lotniczy Poznań-Ławica obecnie oferuje pasażerom 372 miejsca postojowe na parkingu długoterminowym, 80 miejsc w strefie ograniczonego postoju oraz 223 miejsca na nowo otwartym parkingu wschodnim. Trwają już prace projektowe nad powiększeniem nowej powierzchni parkingowej, która wiosną 2012 roku zostanie rozbudowana równolegle do ul. Bukowskiej, aż do skrzyżowania z ul. Złotowską. Projekt powstaje w pracowni poznańskiej firmy BBF Sp. z o.o. Dzięki dalszej rozbudowie parkingu wschodniego do turnieju EURO 2012 powstanie kolejne 250 miejsc postojowych.

Nowy Terminal Ławica Foto: Projekt: Studio ADS

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz