K U L T U R A

Milonga na Gołębiej

Tango milonga na Gołębiej  Foto: Andrzej Hajdasz / materiały prasowe


Taneczne spotkania przy Gołębiej przyciągają tłumy poznaniaków i turystów, którzy nie tylko podziwiają tancerzy ale sami włączają się w tanga i milongi. W najbliższy piątek na dziedzińcu Szkoły Baletowej będzie można także nauczyć się podstawowych kroków argentyńskiego tanga!

Podczas piątkowego wieczoru Tancerze z Poznańskiej Akademii Tańca opowiedzą i zaprezentują tango w jego czystej postaci, która zdarza się na ulicach Argentyny. Spotkanie zakończy się wspólną milongą – czyli tańcem w pięknej przestrzeni renesansowego dziedzińca.

Milongi to wieczory taneczne, na które przychodzi się nie tylko potańczyć tango, ale i miło spędzić czas wśród ludzi – taki klimat zawsze jest w przestrzeni Szkoły Baletowej – zaprasza Magdalena Ignaszak, organizatorka Kulturalnego Lata na Gołębiej

Do wspólnej zabawy zapraszać będą tancerze i instruktorzy Poznańskiej Akademii Tańca Dawida Belacha. To także okazja do poznania kroków i nauki tanga.

Pokaz tanga i milonga, piątek, 20 sierpnia godz. 17:00 – 20:00, dziedziniec Szkoły Baletowej przy Gołębiej.

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej, organizator Kulturalnego Lata na Gołębiej zostało wyróżnione przez Radę Starego Miasta certyfikatem Dobrego Sąsiada za budowę więzi społecznych i dbałość o przestrzeń wspólną. Dziedziniec Szkoły Baletowej jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami z szerokim wjazdem i nieograniczonym dostępem do widowni. Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków publicznych Miasta Poznania.

Użyte w artykule zdjęcia: Andrzej Hajdasz / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz