K U L T U R A

Miasto Archipelag. Nogaś przepyta Springera

Filip Springer  Foto: Bookarest / materiały prasowe

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Filipem Springerem, promujące jego najnowszą książkę Miasto Archipelag. Poprowadzi je Michał Nogaś. Tego dnia zostanie również otwarta wystawa zdjęć z reporterskiej wyprawy do byłych miast wojewódzkich.

Filip Springer - Leszno

Jego książki poświęcone architekturze i autorskie spotkania cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem, choć tym razem nie powinno zabraknąć wolnych miejsc. Spotkanie nie odbywa w księgarni, a dużej sali Słodowni Starego Browaru.

“Miasto Archipelag” jest efektem reporterskiej podróży Filipa Springera po dawnych stolicach województw. To jednocześnie pierwszy w Polsce dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet, media społecznościowe, a także ścisłą współpracę z opiniotwórczym tygodnikiem i rozgłośnią radiową. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić niemalże w czasie rzeczywistym, od samego początku.

Spotkanie poprowadzi Michał Nogaś, znany z audycji literackich w radiowej Trójce.

3 listopada zostanie również otwarta wystawa zdjęć z podróży Filipa Springera po byłych miastach wojewódzkich, która wystawiona będzie w Atrium Starego Browaru i potrwa do 10 listopada.

Filip Springer to reporter i fotograf. Jego debiutancka książka Miedzianka. Historia znikania – znalazła się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki w 2011 r. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. Miasto Archipelag to jego szósta książka. Wcześniej ukazały się: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u, Wanna z kolumnadą. Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenie, 13 pięter i Księga Zachwytów.

Spotkanie odbędzie się w Słodowni w Starym Browarze w czwartek (3.11) o godzinie 18:00.

Miasto Archipelag

Użyte w artykule zdjęcia: Bookarest / materiały prasowe, Filip Springer / materiały prasowe, Bookarest

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz