POZnań

Melon zagrażał życiu

Melon zagrażał życiu  Foto: KWP w Poznaniu

Melon to pseudonim przestępcy, który próbował zlecić zabicie szkieła* z Piły. Został zatrzymany przez poznańskich policjantów i w areszcie czeka na swój proces. Grozi mu dożywocie.

Zatrzymany Melon to 42-letni Sławomir S. powiązany był ze światkiem przestępczym w Pile i okolicach. Został zatrzymany w jednym z mieszkań w Gryficach. Kilka dni wcześniej wyszedł z aresztu śledczego, do którego trafił za działania w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej narkotykami.

Sławomir S. związany był ze światkiem przestępczym z Piły i okolic. Szkieł, który miał się stać ofiarą Melona wielokrotnie zatrzymywał go za popełnianie różnych przestępstw.

Z zebranych przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu i policjantów informacji wynika, że w czasie kiedy odbywał karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu planował doprowadzić do zabójstwa policjanta z Piły – wyjaśniają śledczy z Poznania – za zabójstwo policjanta oferował 20.000 złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut podżegania do zabójstwa. Grozi za to od 12 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Sąd zadecydował już o tymczasowym aresztowaniu Melona na 3 miesiące.

*szkieł – to w gwarze poznańskiej policjant

Melon zagrażał życiu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz