POZnań

Meble miejskie nad Wartą?

Nad Wartą  Foto: Tomasz Dworek

Młodzieżowa Rada Miasta Poznania postuluje o postawienie mebli miejskich nad Wartą. To jedna z uchwał, którzy młodzi radni zamierzają przyjąc podczas ostatniej sesji w tej kadencji.

Gdy pogoda dopisuje tereny nad Wartą są jednymi z najbardziej obleganych w naszym mieście, a praktycznie nie ma tu żadnych ławek, na których można bezpiecznie usiąść i nie martwić się o leżące na ziemi odłamki szkła.

Chcielibyśmy, by blisko rzeki zostały ustawione specjalnie stworzone meble miejskie, z których będzie można wygodnie korzystać – mówi Przewodnicząca Małgorzata Witek.

Głównym tematem sesji będzie wniosek do prezydenta ws. stanu technicznego poznańskich szkół średnich. Temat tego wniosku po raz pierwszy został poruszony w ubiegłym roku.

Jest to temat niezwykle nam bliski, w końcu w radzie reprezentujemy uczniów poznańskich liceów i techników. Po codziennych rozmowach widzimy, że każda ze szkół ma mniejsze, czy większe problemy, które często się powtarzają. Stan techniczny ma bardzo duży wpływ na uczniów i ich możliwości przyswajania wiedzy. – opisuje Małgorzata Witek i dodaje – Czasem można się z tego śmiać, ale czasem to zaczyna robić się przykre.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz