POZnań

Remont Okrąglaka

Okraglak - skrzyżowanie  Foto: materiały prasowe

Wokół Okrąglaka pojawiły się rusztowania. To początek prac konserwatorskich modernistycznej ikony Poznania. Inwestycja zakończyć się ma w grudniu tego roku i doprowadzić między innymi do odnowienia charakterystycznej fasady budynku.

Okrąglak, dobrze znany mieszkańcom Poznania od ponad 60 lat, przeszedł w ostatnich latach wiele zmian, na nowo wpisując się w tkankę miejską stolicy Wielkopolski.

Zbudowany w latach 1948–1954, według projektu znanego polskiego architekta Marka Leykmana, został poddany gruntownemu remontowi w latach 2011–2012. W jego efekcie udało się przywrócić budynkowi jego pierwotny charakter i wygląd, zmieniając jednocześnie przeznaczenie z handlowego na biurowo-usługowe.

Zakres prac obejmie elementy zewnętrzne fasady, dodatkowe zabezpieczenie konstrukcji przed oddziaływaniem czynników środowiskowych, a także odświeżenie i przede wszystkim ujednolicenie kolorystyki całej elewacji budynku.

Przy wykonywaniu prac zostaną wykorzystane najnowsze materiały i technologie, i będą one prowadzone pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe, Piotr Ratajski / materiały prasowe okraglak.net.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz