Sport

Mateusz Bodzioch piątym zimowym wzmocnieniem Warty Poznań

bateusz Bodzioch  Foto: Piotr Leśniowski / Warta Poznań

28-letni obrońca Mateusz Bodzioch został nowym graczem Warty Poznań. Podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu Fortuna 1. Ligi z możliwością przedłużenia współpracy o rok. Do „Zielonych” trafił na zasadzie wolnego transferu i zagra już w dzisiejszym sparingu ze Ślęzą Wrocław.

Pod koniec stycznia Mateusz Bodzioch za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Odrą Opole. W tym klubie spędził ostatnie 3,5 roku, krótko pełnił nawet rolę kapitana zespołu. Ma bardzo dobre warunki fizyczne (190 cm wzrostu). W tym sezonie rozegrał 15 oficjalnych meczów w barwach Odry. Wcześniej był piłkarzem m.in. Piasta Gliwice, Korony Kielce (w obu tych klubach w ekstraklasie, ale nie zadebiutował w niej), Ruchu Zdzieszowice i Energetyka ROW Rybnik. Mateusz Bodzioch jest synem Janusza, znanego z występów w ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze i Rakowa Częstochowa (łącznie 108 spotkań).

Po odejściu Wojciecha Onsorge rozglądaliśmy się za środkowym obrońcą. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pozyskanie Mateusza, który jest już doświadczonym zawodnikiem na poziomie I ligi. Liczymy właśnie na jego ogranie i wierzymy w to, że jest to zawodnik, który pomoże nam w walce o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak i dodaje: – To już na pewno nasz ostatni transfer w zimowym oknie.

Wcześniej kadrę Warty Poznań wzmocnili skrzydłowi Michał Jakóbowski i Serhij Napołow oraz wypożyczeni napastnicy – Hubert Sobol z Lecha Poznań i Michał Żebrakowski z Arki Gdynia.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Leśniowski / Warta Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz