Sport

Gramy o złoto. Enea AZS Poznań pokonuję Wisłę CanPack AZS Politechnikę Kraków

Enea AZS Poznań  Foto: Enea AZS Poznań

Enea AZS Poznań wysoko pokonuje Wisłę CanPack AZS Politechnika Kraków 82:60 i w niedzielę zagra o złoty medal Mistrzostw Polski U22 w Gdańsku.

Do zwycięstwa w tym meczu poprowadziły poznanianki dwie zawodniczki – Karolina Stefańczyk ii Aleksandra Ziemborska, które solidarnie zdobyły po 19 punktów. Jednak to świetna gra wszystkich zawodniczek na boisku dała tak dużą przewagę i pewne zwycięstwo w półfinale. Akademiczki zagrały bardzo ambitnie w obronie, wymuszając na przeciwniczkach aż 27 strat i notując 21 przechwytów!!! W ataku dzieliły się piłką – mając 22 asysty, a w tym elemencie gry najlepsza była Julia Niemojewska, która z 9 asystami na koncie niczym generał kierowała grą swoich zawodniczek. Julia dołożyła do tego jeszcze 11 oczek, 3 zbiórki i 4 przechwyty. Również Marta Nowicka kolejny mecz może dodać do bardzo udanych. Marta podejmowała bardzo dobre decyzje, dzieliła się piłką, świetnie broniła i zbierała na tablicy – zdobyła 12 punktów, miała 4 asysty, 4 przechwyty i 7 zbiórek.

Enea AZS Poznań zagrała bardzo mądrze taktycznie, spokojnie i skutecznie w półfinale pokonując zespół z Krakowa ponad 20 punktami.

Enea AZS Poznań – Wisła CanPack AZS Politechnika Kraków 82:60 (21:17,17:15,24:18,20:10)

Enea AZS: Stefańczyk 19, Zięmborska 19, Nowicka 12, Niemojewska 11, Banaszak 10, Parzeńska 6, Piechowiak 5, Wróblewska K. Wróblewska S. Piasecka, Kotula, Rogozińska.

MVP spotkania wybrana została Karolia Stefańczyk.

Mecz o złoty medal Mistrzostw Polski U22 akademiczki rozegrają z zespołem UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki w niedzielę o godz. 13.15.

Użyte w artykule zdjęcia: Enea AZS Poznań

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz