Swarzędz

Masz babo placek… pyszny placek!

konkurs na „Józefowy Placek”  Foto: UM Swarzędz / A. Świergiel

konkurs na „Józefowy Placek” Foto: UM Swarzędz / A. ŚwiergielDzisiaj po raz pierwszy w swarzędzkim ratuszu odbył się pierwszy w historii ego miasta konkurs na Józefowy Placek.

Od kilku lat Józefinki, a więc Dni Patrona Miasta mogą poszczycić się tzw. Strawą św. Józefa. Ten pyszny gulasz z kaszą serwowany jest mieszkańcom zawsze w ostatnim dniu świętowania – mówi Maciej Woliński z Urzędu Miasta – od teraz do zastrzeżonych „józefinkowych dań” dołączy smakowity, pełen bakalii, miodowy placek z cukierni Hoffmann w Kobylnicy.

W ogłoszonym przez Swarzędz konkursie na Józefowy Placek wzięły udział także cukiernie Elite oraz Magdalenka. Ich wyroby również ponoć zachwycały smakiem, wykonaniem i jakością, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Komisja konkursowa wyboru dokonała jednogłośnie! Miodownik z Kobylnicy był bezkonkurencyjny: wyjątkowy, nawiązujący do tradycji drzewno-pszczelarskiej, autorski.

Józefowy Placek będzie podawany podczas tegorocznych Józefinek na Rynku w Swarzędzu (18-20 marca)  oraz na II Swarzędzkim Spotkaniu Józefów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz