BizNews

Magazyn na milion opon powstał w Poznaniu

Bridgestone Poznań zakończył rozbudowę magazynu  Foto: materiały prasowe

Bridgestone zakończył rozbudowę magazynu w swojej fabryce w Poznaniu i stworzył dzięki temu przestrzeń do składowania aż miliona opon. Gdyby ułożyć je wszystkie obok siebie, zajęłyby powierzchnię prawie 10 poznańskich Starych Rynków.

Obecnie w fabryce Bridgestone Poznań pracuje blisko 2000 pracowników, a każdego dnia produkowanych jest tam 31 tys. opon. Firma planuje systematycznie powiększać produkcję. Celem planu inwestycyjnego ogłoszonego w październiku 2017 r. jest wzrost wydajności do 40 tys. opon dziennie. Jest to jeden z kilku etapów inwestycji realizowanej w fabryce, która już teraz jest jednym z największych pracodawców w stolicy Wielkopolski.

By było to możliwe, realizujemy szereg przedsięwzięć inwestycyjnych, a jednym z nich jest właśnie zakończona rozbudowa magazynu. Do tej pory zajmował on 45 tys. m2 i składowaliśmy w nim prawie 700 tys. opon do samochodów osobowych. Teraz zwiększyliśmy jego powierzchnię o ponad 50% – do 65 tys. m2, dzięki czemu będziemy mogli zintensyfikować produkcję, ponieważ obecna powierzchnia magazynowa pozwala nam przechowywać jednocześnie ponad milion opon – mówi Roman Staszewski, dyrektor zarządzający Bridgestone Poznań.

Otwarcie nowej części magazynu stanowi zakończenie pierwszego etapu rozbudowy zakładu Bridgestone.. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na 2022 r., a japoński koncern przeznaczy na nie łącznie 160 mln euro.

Użyte w artykule zdjęcia: Bridgestone, AEROFOTO, materiały prasowe

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz