BizNews

Rekordowy rok Term Maltańskich

Termy Maltańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Prawie milion dwieście tysięcy osób odwiedziło poznańskie Termy Maltańskie w 2018 roku. Po raz kolejny Spółka zanotowała wzrost przychodów. Nowe inwestycje i wydarzenia z pewnością przypadną do gustu klientom.

Poznański Aquapark zanotował rekordowy wynik frekwencji. W porównaniu do roku 2017, który był rekordowy Termy Maltańskie odwiedziło ponad 150 tysięcy osób więcej. Rekordowy wynik, milion sto osiemdziesiąt dwa tysiące, jest wyższy o 15% od ubiegłorocznego rekordu. We wszystkich strefach Kompleksu pojawiło się więcej klientów. Najwyższy wzrost zanotowały sauny, gdzie liczba osób zwiększyła się o 37%.

Termy Maltańskie ugruntowały pozycję miejsca dla rodzin z dziećmi. W ubiegłym roku aż 200 tysięcy osób skorzystało z biletów rodzinnych co stanowiło 25% liczby osób odwiedzających strefę Aquaparku. Tendencja zwyżkowa utrzymuje się również w tym roku. Podczas tegorocznych ferii Termy Maltańskie odwiedziło 12% więcej osób niż w roku 2018. To pokazuje, że program i atrakcje przygotowane dla rodzin znajdują coraz liczniejszą rzeszę chętnych.

Ten wyjątkowo udany rok miał również odzwierciedlenie w finansach Spółki. Przychody Term Maltańskich wzrosły z 35 milionów do ponad 38,5 milionów złotych. To wynik lepszy o ponad 10 % porównując z rokiem 2017. Dzięki wyższym przychodom Spółka poczyniła nowe inwestycje. Na basenach sportowych można korzystać z najnowocześniejszej maszyny dla niepełnosprawnych. To jedyne w Polsce urządzenie które poprzez automatyczny dźwig pomaga bezpiecznie umieścić osobę potrzebującą pomocy w basenie. Do SPA 1306 trafiła nowoczesna maszyna Accent Prime, która pozwala zredukować zbędne centymetry z wybranej partii ciała. Efekt widoczny jest już po jednym zabiegu.

W pierwszym półroczu 2019 roku nie zabraknie ekscytujących wydarzeń. 23 i 24 lutego Termy Maltańskie będą gospodarzem turnieju Sauna Cup, który jest eliminacją do Mistrzostw Polski Saunamistrzów. Podczas dwudniowych zawodów wystąpią m.in. medaliści Mistrzostw Europy i Świata. 9 marca na basenach sportowych będziemy świadkiem jedynej pływackiej imprezy sprinterskiej w Polsce. „Festiwal sprintu” to zawody tylko i wyłącznie na dystansie 25 metrów, a na starcie pojawi się czołówka polskiego pływania.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz