K U L T U R A

MadaGwiazdka

Światło-dźwięk-historia - Madalina 2015  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Zapach igliwia, migoczące światełka, nastrojowa muzyka w tle oraz śmiechy dzieci i dorosłych – taka będzie Gwiazdka na Madalinie.

W starej zajezdni tramwajowej przy ulicy Madalińskiego odbędzie się świąteczna impreza. W najbliższa sobotę 19 grudnia między godz. 12:00 a 17:00. Do tej pory pusty plac postojowy zmieni się w świąteczny warsztat. W zajezdni na Madalinie stanie przekazana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu kilkumetrowa wildecka choinka. A o godzinie 13:00 wstąpi Kids Gospel Joy.

Będziemy mieli okazję ją wspólnie przyozdobić. Każdy może przynieść własnoręcznie wykonaną bombkę czy papierowy łańcuch, który znajdzie swoje miejsce na wigilijnym drzewku. Dodatkową atrakcją będą również warsztaty, podczas których zostaną wykonane ozdoby świąteczne.

Spotkanie będzie też okazją do wspólnego przygotowywania kartek dla podopiecznych projektu Marzycielska Poczta. To akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Przesyłki te dodają najmłodszym siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy. Wraz z Wydawnictwem Miejskim Posnania organizatorzy przygotowali specjalną edycję kartek, które każdy będzie mógł samodzielnie skomponować i wypełnić, by przesłać moc pozytywnych słów do innych ludzi. Własną wersję kartki będzie też można przygotować podczas warsztatów.

Święta to również aromat korzennych przypraw i smakołyki. Na Madalinie stanie zatem jednodniowa kawiarenka tramwajowa. Znaleźć w niej będzie można nie tylko zimowe kawy i herbaty, ale także bezalkoholowe grzańce. Poznaniacy będą też mogli skosztować pierników, strucli, jabłeczników i świątecznych ciasteczek.

Spotkanie na Madalinie będzie też okazją do wspólnego kolędowania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz