Sport

Urban: “Zdrowie piłkarza jest dla mnie na pierwszym miejscu”

26. kolejka Ekstraklasy: Lech Poznań - Crakovia Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Maciej Gajos

Coraz trudniej jest skompletować skład Lecha na mecz z Ruchem. Tym razem Janowi Urbanowi doszedł piąty zawodnik, który nie może grać. Tym razem jest to Kamil Jóźwiak.

Nie będę ryzykował zdrowia zawodników. Nigdy tego nie robiłem i nie będę robił – powiedział Jan Urban przed wyjazdem do Chorzowa.

Do Chorzowa nie jadą: Mateusz Lis, Kamil Jóźwiak, Nicki Bille, Marcin Robak, Karol Linetty i Szymon Pawłowski. Jedynie ten pierwszy nie jest kontuzjowany. Pozostali nie jadą z powodu urazów.

Tylko pierwszy z tej szóstki, rezerwowy bramkarz, znalazł się poza kadrą nie ze względów zdrowotnych. Nicki Bille, Marcin Robak i Szymon Pawłowski nie grali już ostatnio, a teraz dołączył do nich Karol Linetty. Reprezentant Polski m złamane żebro.

Ma problemy zdrowotne. Coś kłuje go w plecach, prawdopodobnie to ból od kręgosłupa, ale to już jest kwestia lekarzy. Oczywiście Kamil mógłby pojechać na mecz, wziąć tabletki i byłby do mojej dyspozycji, ale nie o to przecież chodzi. Tym bardziej, że przyplątała mu się infekcja, zawodnik ma temperaturę i zostaje w Poznaniu – mówił o Kamilu Jóźwiaku, trener Lecha Poznań.

W osiemnastce Lecha Poznań po raz pierwszy znajdzie się 17-letni lewy obrońca Robert Gumny.

Mecz z Ruchem Chorzów odbędzie się w sobotę o godzinie 20.30.

5. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Pogoń Szczecin (Szymon Pawłowski, Wojciech Golla)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz