Sport

Rzuty, ciosy i kopnięcia – będą walczyli w klatkach

Rywalizacja toczy się zarówno w stójce, jak i parterze. dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia czy dźwignie. Walki odbywają się na ringach otoczonych siatką, która zapobiega wypadaniu zawodników poza miejsce starcia. Takie walki – galę MMA będzie można zobaczyć w tej weekend w Murowanej Goślinie.

Walki MMAGwiazdą gali Slugfest 6 będzie Mateusz Juskowiak jeden z najlepszych zawodników sportów chwytanych w Polsce, uczestnik światowych finałów Abu Dhabi Combat Club. Jego starcie będzie walką wieczoru. Sportowe umiejętności wielkopolskiego zawodnika sprawdzi Piotr Kaczyński z Dragon Fight Club Sochaczew.

– Chcemy zaprezentować kibicom przede wszystkim lokalnych zawodników. Dla wielu będzie to pierwszy krok do zawodowych pojedynków i chcemy ich do tego jak najlepiej przygotować. Sami również chętnie będziemy sięgać po reprezentantów Murowanej Gośliny i oferować im już zawodowe kontrakty – mówi Łukasz Bosacki, jeden z organizatorów gali.

Zawodników z Murowana Goślina Team, gdzie trenerem jest Mateusz Juskowiak, takich jak Mateusz Maciejewski czy Krzysztof Mendlewski wesprą fighterzy głównie z Poznania. W klatce pojawią się zawodnicy wszystkich najważniejszych klubów MMA w stolicy Wielkopolski: Ankosu MMA, Pankrationu Poznań, Linke Gold Teamu, Kohorty Poznań, Gamenessu i innych.

– W ubiegłym roku, pomimo bardzo trudnego terminu, gdzie nałożył nam się m.in. długi weekend i finałowy mecz Ligi Mistrzów, galę MMA w Murowanej Goślinie obejrzało kilkaset osób. Teraz mamy nadzieję, że halę wypełnimy do ostatniego miejsca – dodaje Bosacki.

 6. Gala MMA Slugfest – 12 marca (sobota), godz. 19.30 (wstęp od 18.30), Murowana Goślina, hala widowiskowo-sportowa, ul. Mściszewska 10

Gala MMA

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz