Aglomeracja

Liczenie bezdomnych

bezdomni  Foto: sxc

Pracownicy służb pomocy społecznej, organizacji pozarządowych oraz wolontariusze będą starali się policzyć liczbę osób bezdomnych. Działania prowadzone w nocy z czwartku na piątek  w ramach ogólnopolskiej akcji koordynować będzie Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

bezdomni Foto: sxcPoprzednie badanie przeprowadzone było w styczniu 2010 roku. Decyzją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej podobne akcje, które pomogą określić faktyczną liczbę osób bezdomnych i właściwie określić ich potrzeby prowadzone będą zimą co dwa lata.

Z czwartku na piątek sprawdzone zostaną między innymi: ogrzewalnie i noclegownie; schroniska, domy dla osób bezdomnych, hostele, placówki zdrowia, zakłady karne, areszty śledcze, izby wytrzeźwień, pogotowia socjalne, ale też pustostany czy altany działkowe.

Przekazane z 226 wielkopolskich gmin dane zostaną opracowane w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim i w kwietniu trafią do Ministerstwa.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • mam dylemat czasem, jechalam autobusem i naprawde nie szlo wytrzymac z smierdzacym bezdomnym, zal mi tych ludzi ale wykonczyla mnie ta jazda 🙁