K U L T U R A

Kulturalne lato na Gołębiej – Dziadowski blues

"Dziadowski Blues" Jacek Hałas i Jarek Kaczmarek  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej od 6 lat realizowało projekty w ramach cyklu Kulturalny Stary Rynek. W tym roku nie odbędzie się 7. edycja tego wydarzenia, jednak chcąc podtrzymać tradycję, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa zaprasza do siebie na Kulturalne lato na Gołębiej.

Zależy nam najbardziej na szerzeniu dobrej, kulturalnej rozrywki, która nie tylko bawi, ale też edukuje. Naprawdę kulturalny projekt w dobrym towarzystwie i bardzo klimatycznym miejscu. Nasze widowiska motywują do wspólnego spędzania czasu i do integracji międzypokoleniowej – zapewniają organizatorzy.

Na początek cyklu wybrano „Dziadowski blues” – było to oryginalne współbrzmienie tradycyjnych ballad dziadowskich na lirę korbową i głosu Jacka Hałasa z miejskim gitarowym bluesem Jarka Kaczmarka. Muzyczne opowieści o życiu i śmierci, o duszy i ciele, o miłości i zdradzie, o wędrówce przez wiejskie bezdroża i miejskie zaułki. Współczesne wariacje wokół Ballad i romansów Adama Mickiewicza.

Kolejne spotkanie w ramach Kulturalnego lata na Gołębiej w piątek 16 lipca, gdy będziemy mogli posłuchać koncertu soulowego Emilii Bartoszewicz – “Ciche przebudzenia”. Start godzina 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz