Lifestyle

Kto zostanie kolejnym Bondem, czyli o co można się legalnie zakładać?

Oscar  Foto: wikipedia

Zawieszenie właściwie wszystkich rozgrywek sportowych z powodu zagrożenia koronawirusem sprawiło, że legalni bukmacherzy musieli mocno przemodelować swoją ofertę. Zamiast zakładów na wydarzenia sportowe, przygotowują oni dla graczy więcej typów na sporty wirtualne, e-sport, a także wydarzenia polityczne, społeczne oraz rozrywkowe. Szczególnie te ostatnie cieszą się sporym zainteresowaniem.

O co można się w Polsce legalnie zakładać poza wydarzeniami sportowymi? Typować można na przykład szereg zakładów dotyczących bardzo popularnego na całym świecie filmu „Król tygrysów”, opowiadającego o środowisku amerykańskich hodowców dzikich kotów i występujących w nim patologii. Premiera filmu odbyła się 20 marca 2020 r. w serwisie Netflix. I tak obstawiać można, czy film zdobędzie Oscara w kategorii „najlepszy dokument” (tak – kurs 10,00) albo czy zostanie laureatem nagrody Emmy 2020 w kategorii „najlepszy serial dokumentalny lub niefikcyjny” (tak – 2,50, nie – 1,40). Zakłady można typować albo z telefonu w bardzo intuicyjnej aplikacji mobilnej albo bezpośrednio na stronie internetowej ich legalnego operatora betfan.pl.”

Inna ciekawa grupa zakładów dotyczy życia prywatnego celebrytów, artystów i sportowców, a konkretnie tego, kiedy słynne małżeństwa doczekają się potomstwa. Gracze mogą obstawiać, czy przed 31 grudnia 2021 r. rodzicami zostaną była tenisistka Caroline Woźniacki oraz jej partner David Lee. Kurs na „tak” wynosi 1,50, a dodatkowo udostępnione zostały zakłady na płeć dziecka (dziewczynka – 1,83, chłopiec – 1,83).

Kto zostanie nowym Bondem?

Olbrzymie emocje wśród fanów filmu budzi kwestia obsady roli Jamesa Bonda w kolejnych odsłonach cyklu przygód najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości – wiadomo już bowiem, że David Craig więcej nie wcieli się w tę postać. Według analityków największym faworytem do roli Bonda jest James Norton (kurs 2,50) przed Richardem Maddenem (5,00) oraz Tomem Hiddlestonem (5,00). Jeśli ktoś chce zaryzykować, może postawić na polskich aktorów: Tomasza Kota lub Macieja Zakościelnego. Gdyby Bondem został pierwszy z nich, Betfan zapłaci 300 zł za każdą postawioną na to złotówkę, a jeśli drugi – aż… 1000 zł.

Jeśli jesteśmy już przy Polsce, można wspomnieć o niezwykle popularnym w ostatnim czasie kanale youtube’owym znanego kucharza i podróżnika Roberta Makłowicza. Również on stał się tematem zakładu wzajemnego w Betfan. Bukmacher pytał, ile subskrypcji będzie miał kanał Makłowicza na koniec kwietnia (kurs na 54 999 i poniżej wynosił 2,05, a na 55 000 i powyżej 1,65), a następnie przygotował analogiczny zakład na koniec maja – kurs na 87 999 i mniej subskrypcji wynosił 1,98, zaś na 88 000 i więcej – 1,65.

Niektóre rozrywkowe zakłady wzajemne powtarzają się również u innych bukmacherów. Firma LV BET także udostępnia graczom typowanie kolejnego odtwórcy roli Jamesa Bonda i w tym przypadku też faworytem jest James Norton. U bukmachera Betclic typować można, kto zostanie następnym papieżem albo kto wygra popularne szwedzkie show telewizyjne „Let’s Dance”. Z kolei u bukmachera PZBuk pojawiły się zakłady na zwycięzcę show „Britain’s got talent”. Jak więc widać, mimo koronawirusa i bardzo ograniczonej liczby wydarzeń sportowych, miłośnicy zakładów wzajemnych nie mogą narzekać na nudę!

Hazard związany jest z ryzykiem. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny. Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich jest przeznaczone jedynie dla osób powyżej 18 roku życia.

Użyte w artykule zdjęcia: wikipedia

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Całkiem zabawne te zakłady – dobrze że są też takie, które właśnie pokazują, że nie trzeba a wręcz nie można do tego podchodzić na serio i ma to być tylko dobra zabawa.