Lifestyle

Kolejna sieć uruchomiła 5G w Poznaniu

BTS, antena telefonii komórkowej  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

T-Mobile jest kolejnym operatorem, który uruchomił w naszym mieście sieć 5G. Wcześniej zrobił to Plus, w kolejce czeka również Orange i Play.

Usługa 5G od T-Mobile jest już dostępna dla mieszkańców Poznania oraz Warszawy i okolic, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Płocka, Opola, Częstochowy, Rzeszowa, Bielsko-Białej, Kielc oraz Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Łącznie, do końca czerwca zasięgiem objętych zostanie aż 6.000.000 osób w 46 miastach i miejscowościach w całym kraju.

Z dumą ogłaszam komercyjne uruchomienie sieci 5G – mówił Andreas Maierhofer z T-Mobile Polska – dlatego już teraz dajemy naszym klientom możliwość stania się częścią pierwszego etapu tej rewolucji technologicznej i przyłączenia się do 5G, nie ograniczamy się do jednego, niewielkiego obszaru, a uruchamiamy usługę w szerokiej skali.

Aby korzystać z sieci 5G od T-Mobile potrzebne jest urządzenie działające w technologii piątej generacji z wykorzystaniem częstotliwości 2.100 MHz oraz dowolny z oferowanych od września 2019 roku planów taryfowych dla klientów indywidualnych lub firm.

W tej chwili operator oferuje tylko dwa telefony pracujące w sieci 5G, a także router. Są to smartfony LG V60 (wersja oprogramowania V10e-EEA-XX) i Xiaomi Mi10 5G (wersja oprogramowania MIUI Global SW: 11.0.11 | 11.0.11.0 / QJBEUXM) oraz router ZTE MC801A (wersja oprogramowania TMOPLMC801AV1.0.0B07.

Korzystanie z technologii 5G obecnie nie wiąże się to w tej chwili u tego operatora z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostęp do 5G można uruchomić przez aplikację. Będzie on udostępniany także nowym klientom. Mają również powstawać dedykowane oferty, wykorzystujące potencjał nowej technologii.

Xiaomi Mi10 5G Foto: Xiaomi
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz