Koszykówka: młodzież także rozpoczęła zmagania ligowe

basketball  Foto: freeimages.com / @Snack

W minionym tygodniu najbardziej aktywni byli podopieczni trenerów Czarka Kurzawskiego, Daniela Russaka oraz Norberta Staśkielunasa – koszykarze 3 LM/U19. Co się kryje pod tym symbolem? Ci sami zawodnicy reprezentują zespół Enei w rozgrywkach wojewódzkich 3 ligi mężczyzn i rozgrywkach Juniorów Starszych U19M. Wyjaśnienie jest o tyle ważne, że pokazuje częstotliwość spotkań tych koszykarzy, a dalej już do rzeczy.

3 LM Enea Basket Poznań – Tarnovia Tarnowo Podgórne 89:68 /28:18, 25:20, 20:19, 16:11/

Pod względem trafionych trójek było to niezwykłe spotkanie. Nie często się zdarza, że w jednym spotkaniu zespół rzuca ich 15, a nasza satysfakcja jest tym większa, że uczynili to nasi zawodnicy. Mecz rozpoczęli zawodnicy obydwóch zespołów ze sporym animuszem, co nie dziwi, bo to początek sezonu i „akumulatory” naładowane do pełna. W objęciu prowadzenia przez drużynę Enei niewątpliwie pomogły właśnie wspomniane trójki. To dało pewność siebie naszym zawodnikom i pozwoliło stopniowo powiększać swoją przewagę i cały czas kontrolować przebieg spotkania. Dla Enei punkty zdobyli: M. Puchalski 26 /6×3/, K. Kaczyński 15 /5×3/, O. Szczepański 10, O. Bednarek
9 /1×3/, I. Baganc 7, I. Mastalerz 8 /2×3/, I. Urban 5, P. Szczęsny 3 /1×3/, K. Długiewicz 3, A. Najder 2, A. Tomicki 1

U19 Enea Basket Poznań – Sklep Polski MKK Gniezno 88:56 / 27:22, 21:12, 25:13, 15:9/

Tym razem ci sami zawodnicy wystąpili w spotkaniu w swojej kategorii wiekowej. Rywalem byli rówieśnicy z Gniezna, Ośrodka, który od lat wychowuje wielu dobrych koszykarzy. Tym razem również nasza młodzież okazała się lepsza od przeciwnika i zwyciężyła 88:56. Zwycięstwo całkowicie zasłużone, ale przewaga nasza nie była przygniatająca, jak mógłby sugerować wynik. Były momenty, gdy walka była wyrównana, ale jednak przy naszej stałej przewadze. Dla Enei punkty zdobyli: I. Baganc 18 /1×3/, I. Urban 16, I. Mastalerz 10, P. Mieloch 8 /2×3/, K. Długiewicz 7 /1×3/, K. Kaczyński 6, P. Szczęsny 6, M. Puchalski 6 /2×3/, A. Najder 5, N. Wojtkowiak 2,
A. Tomicki 2, M. Polachowski 2.

3 LM AZS Politechnika Poznańska – Enea Basket Poznań 65:84 /14:25, 16:23, 21:15, 14:21/

Również trzecie spotkanie w tym tygodniu drużyna Enei kończy zwycięsko. Tym razem na wyjeździe i w charakterze drużyny 3 ligowej. Ekipa Enei 18 punktową przewagę wypracowała sobie już przed przerwą, a do drugiej połowy meczu przystąpiła nie w pełni skoncentrowana. Pozwoliło to drużynie gospodarzy odrobić nieco strat, ale ostatnia kwarta potwierdziła wyższość gości, których zwycięstwo w końcowym fragmencie meczu nie było już zagrożone. Dla Enei punkty zdobyli: I. Baganc 22 /2×3/, A. Najder 17, /2×3/, I. Urban 12, K. Długiewicz 12, /2×3/, M. Puchalski 8 /2×3/, O. Bednarek 8, I. Mastalerz 4, K. Kaczyński 1.

U15 Enea Basket Piła – Enea Basket Junior Poznań 52:122 /27:17, 17:33, 7:28, 1:44/

W koszykówce młodzieżowej, a szczególnie tej jeszcze młodszej, żaden wynik nie jest w stanie zadziwić, a jednak czasami może i nie chodzi o końcowy wynik meczu, ale wyniki dwóch skrajnych kwart: 1 i 4. I to może stanowić komentarz do tego meczu, który po zaskakującym początku później zmienił zupełnie swoje oblicze. Widać wyraźny regres zdobyczy młodzieży pilskiej, ale pewnie w
następnym meczu będzie lepiej. W tym zespół Mateusz Rója był akurat zdecydowanie lepszy. Dla poznańskiej Enei punkty zdobyli: M. Kordus 20 /1×3/, B. Janowicz 19 /1×3/, M. Marek 17, J. Szulc 16, W. Plewiński 12 /1×3/, J. Pyszczorski 11, F. Kokot 10, S. Skrzypczak 9, J. Koper 8.

U17 Basket Team Suchy Las – Enea Basket Junior II Poznań 75:89 /17:22, 21:26, 23:18, 14:23/

Drugi zespół U17 Enei Basket Junior Poznań podtrzymał dobrą passę drużyn Enei, pokonując na wyjeździe swoich rówieśników z Suchego Lasu. Mecz był wyrównany, a zwycięstwo zapewniła sobie drużyna poznańska ostatnią, najwyżej wygraną kwartą.
Dla Enei punkty zdobyli: R. Pawlicki 28, M. Roszczka 16, J. Zaborowski 16, P. Buława 8, B. Grabizna 8, F. Kowalewski 6, M. Kajak 2.

Tekst: Adam Lejwoda

Użyte w artykule zdjęcia: freeimages.com / @Snack