Sport Szamotuły

Weekend z siatkówką żeńską w Szamotułach

Piłka do siatkówki  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Prestiżowy turniej siatkarski Amica Cup odbędzie się już po raz siedemnasty. W Szamotułach, w dniach 21-23 października, żeńskie drużyny z Polski i Niemiec będą rywalizować o zwycięstwo.

Trzy dni turniejowe, cztery drużyny, sześć meczów do rozegrania i tylko jeden zwycięzca, tak w liczbach prezentuje się siedemnasta edycja turnieju siatkarskiego Amica Cup. Szamotuły po raz kolejny staną się polską stolicą kobiecej siatkówki, a na kibiców czeka moc atrakcji i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Zadbają o to drużyny z polskiej oraz niemieckiej najwyższej ligi. W rywalizacji udział wezmą: ŁKS Commercecon Łódź, Volley Wrocław, Rote Raben Vilsbiburg i Dresdner SC.

Turniej Amica Cup już na stałe wpisał się w polski kalendarz siatkarskich imprez. To świetny czas, aby sprawdzić formę drużyn przed startem nowego sezonu rozgrywek. Wśród zawodniczek zobaczymy na parkiecie m.in. reprezentantki polski Klaudię Alagierską-Szczepaniak, Kamilę Witkowską czy Zuzannę Górecką, które wzięły udział w tegorocznych mistrzostwach świata rozgrywanych w największych polskich i holenderskich halach. Te zawodniczki reprezentują na co dzień klub ŁKS Commercecon Łódź, który w ubiegłym roku znalazł się na podium klasyfikacji końcowej Tauron Ligi. Emocje i wysoki poziom są zatem gwarantowane! – mówi organizator imprezy, Ryszard Frąckowiak.

Każdego dnia turnieju na kibiców czekają dwa mecze. Start rywalizacji w piątek (21 października) o godz. 16:00, kiedy to na parkiet wybiegną drużyny z Drezna i Vilsbiburga. Następnie o godz. 18:30 do rywalizacji przystąpią polskie zawodniczki z Wrocławia oraz Łodzi. W sobotę naprzeciwko siatki staną ekipy Rote Raben Vilsbiburg oraz Volley Wrocław (godz. 16:00) oraz Dresdner SC. i ŁKS Commercecon Łódź (godz. 18:00). Natomiast w ostatnim dniu turnieju zapadną finałowe rozstrzygnięcia w spotkaniach Rote Raben Vilsbiburg przeciwko ŁKS Commercecon Łódź (godz. 11:00) oraz Dresdner S.C. kontra Volley Wrocław (godz. 13:15).

ŁKS Commercecon Łódź oraz Volley Wrocław to zespoły, które grają w Tauron Lidze. Pierwsza z tych drużyn poprzedni sezon zakończyła na podium, natomiast drużyna z Wrocławia uplasowała się na 9 miejscu. Drużyny zza naszej zachodniej granicy Dresdner SC. oraz Rote Raben Vilsbiburg swoje spotkania rozgrywają w Bundeslidze i w sezonie 2021/2022 zajęły po fazie play-off odpowiednio 3 i 5 miejsce.

Symboliczny koszt wstępu na wszystkie mecze wynosi 10 zł, a dzieci i młodzież do lat 16 wchodzą bezpłatnie.

Harmonogram Amica Cup 2022 Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz