Koszykówka: Akademiczki przegrały z AZSem II Gorzów 48:59

1 liga Kobiet Enea AZS Poznań - AZS PWSZ II Gorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Przegraną poznanianek zakończyło się spotkanie czwartej kolejki pierwszej ligi kobiet w koszykówce między Eneą AZSem Poznań, a AZSem PWSZ II Gorzów 48:59 (11:15, 8:12, 19:19, 10:13).

Podopieczne Roberta Pieczyraka szybko zaczęły punktować, natomiast poznanianki nie mogły trafić do kosza. Pierwsze punkty udało im się zdobyć dopiero w 3 minucie meczu, po rzutach wolnych przyznanych za faul Alicji Witkowskiej na Kindze Woźniak. Kiedy w połowie pierwszej kwarty na tablicy pojawił się remis wydawało się, że AZS Poznań przejmie inicjatywę. Niestety gorzowianki okazały się lepsze i do samego końca spotkania utrzymywały kilkupunktową przewagę. Spotkanie zakończyłó sie wynikiem 48:59 (11:15, 8:12, 19:19, 10:13).

Najwięcej punktów dla poznanianek zdobyły Kinga Woźniak (15pkt.) i Iwona Płóciennik (14pkt.), a dla gorzowianek Beata Jaworska (21pkt.)i Natalia Sobek (12pkt.).

Kolejne spotkanie w sali Politechniki Poznańskiej będzie miało miejsce 8 listopada, kiedy to Enea AZS Poznań podejmie AZS Uniwersytet Łódzki.