Sport

Siatkarski Superpuchar już dziś w Arenie

Siatkarski Superpuchar 2015  Foto: Piotr Sumara/PLPS S.A.

Przedstawiciele organizatorów i drużyn walczących o Superpuchar 2015 w piłce siatkowej mężczyzn spotkali się dzień przed walką o trofeum. Obie drużyny zapewniają, że w środę 28 października w poznańskiej Arenie kibice obejrzą emocjonujące widowisko.

Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii:

W całości tak naprawdę jesteśmy od czwartku, lecz tak naprawdę jeszcze nam się nie udało potrenować w pełnym składzie. Ale to tak naprawdę nie ma aż takiego znaczenie, po prostu przystąpimy do tego meczu z marszu. Zaprezentujemy umiejętności, na jakie nas stać. Bardzo dobrze pamiętam ostatni Superpuchar w Poznaniu, grało nam bardzo dobrze, mimo że nawet zgasło światło (śmiech). Było dużo emocji i dobrych wspomnień. czeka nas jeszcze sporo pracy, pracy w pełnym składzie. Na ten moment zaprezentujemy się na tyle, na ile nas będzie stać. Głęboko wierzę, że mecz będzie dla kibiców bardzo emocjonujący, a na jakim będzie stał poziomie, to w tym momencie nie jest najważniejsze.

Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla Gdańsk:

Cieszymy się, że tu jesteśmy. Jesteśmy podekscytowani, bo ten mecz zaczyna kolejny, ciekawy sezon ligowy. To dla nas wyjątkowy moment, bo ni tylko rusza PlusLiga, lecz w przyszłym tygodniu zadebiutujemy w Lidze Mistrzów.

Olieg Achrem, kapitan Asseco Resovii:

Dla nas ten mecz w Poznaniu będzie testem, sprawdzianem tuż przed startem sezonu. Na pewno dla kibiców będzie to fajne widowisko i dużo emocji. Chcemy pokazać walkę, będziemy bardzo skoncentrowani i powalczymy o każdą piłkę. To dopiero start nowego sezonu, więc trzeba też bardzo uważać, by nie przydarzyła się nikomu żadna kontuzja.

Bartosz Gawryszewski, LOTOS Trefl Gdańsk:

Jest nam niezmiernie miło, że możemy zagrać w Poznaniu. To dla nas debiut w Superpucharze, wkrótce czeka nas debiut w Lidze Mistrzów, czyli krótko mówiąc, wiele nowego. Na szczęście dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy gotowi do gry. Życzę wszystkim dobrego widowiska.

Maciej Piekarczyk, wicedyrektor Wydziału Sportu UM Poznań:

Bardzo dziękuję naszym najlepszym siatkarzom, że już po raz trzeci zawitali do Poznania. Wprawdzie nie mamy w tej chwili drużyny w ekstraklasie, ale mamy bardzo wiele drużyn młodzieżowych. Dlatego tak ważne jest, by nasi młodzi siatkarze i siatkarki mogli na żywo obejrzeć najlepszych na świecie. Prawie tysiąc biletów lub bezpłatnych wejściówek przekazano zawodnikom i zawodniczkom trenującym w wielkopolskich klubach.

Mecz o siatkarski Superpuchar zaczyna się dziś o godzinie 20:30.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz