BizNews

Koniec sporu w Solarisie

Solaris Tramino  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Związkowcy działający w spółce spółce Solaris Bus & Coach domagający się podwyżek dla pracowników dopięli swego. Tym samym zakończył się spór zbiorowy, który trwał od października.

Mając na względzie zapewnienie stabilnego rozwoju przedsiębiorstwa strony wypracowały porozumienie zakładające wzrost wynagrodzenia zasadniczego na lata 2018 i 2019 – czytamy w komunikacie wydanym przez Organizacje Międzyzakładową NSZZ Solidarność w Solaris Bus & Coach – porozumienie zakłada częściowe zróżnicowanie wzrostu wynagrodzeń ze względu na warunki pracy uwzględniając m.in pracę w warunkach szkodliwych, czy w systemie zmianowym.

Przykładowo wypracowane porozumienie przewiduje, że płaca zasadnicza pracownika produkcji wzrośnie w ciągu dwóch lat średnio o około 13%.

Solidarność działa w Solaris Bus & Coach od 2 lat. Przez ten czas związkowcom udało się wywalczyć wzrost płacy zasadniczej łącznie o 530,00 zł średnio na każdego pracownika, jednorazową premię za nagrodę Bus of the Year 2017 oraz korzystniejsze dla pracowników zasady przyznawania premii gwiazdkowej.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz