K U L T U R A

Zbiór natychmiastowych momentów

Wystawa Jakuba Wittchena  Foto:

Zdjęcia zrobione w parku, w toalecie, na tyłach warsztatu samochodowego, na imprezach i pod Kielcami. Zbiór uchwyconych prywatnych momentów poznańskiego fotografa Jakuba Wittchena można oglądać w galerii przy Wierzbowej.

Na wystawie fotografii natychmiastowej zaprezentowanych zostanie około 60 zdjęć wykonanych aparatem Polaroid SX70. Prace Wittchena możemy oglądać w poznańskiej i ogólnopolskiej prasie, a także w książkach. Cześć jego portfolio to także sesji dla klientów biznesowych i instytucji kulturalnych.

Przede wszystkim jednak jestem fotografem tańca i teatru. Interesuje mnie też fotografia koncertowa – głównie muzyki free jazzowej, która wciągnęła mnie kilka lat temu.

Dlaczego fotografia natychmiastowa? W dobie fotografii cyfrowej polaroidy straciły swoje znaczenie, jednak ciągle jest spora grupa wielbicieli tego rodzaju zdjęć, które pozwalają nie tylko na natychmiastowe cieszenie się odbitką, ale także na doskonalenie swojego warsztatu. Zdjęcia są tu także bardziej unikatowe, niż w przypadku tradycyjnej fotografii analogowej, gdzie oryginał zostaje na kliszy.

Wystawa na Wierzbowej to oderwanie się od codzienności, od świata. Ta fotografia ma niesamowity urok, znaczenie ma czas – z jednej strony moment uchwycenia zdarzenia, z drugiej oczekiwania na odbitkę. Dla mnie ważne jest także to, że zdjęcia mogłem robić starym dobrym aparatem z 1979 roku – mówi Jakub Wittchen

„Polaroidy” prezentowane na wystawie tworzą konstelacje zdjęć, ale zobaczyć też będzie można fotografie  samodzielne.

WYSTAWA FOTOGRAFII Jakub Wittchen #instantPRIVATE, Wierzbowa 5
Godziny otwarcia: 24.07.2015/ 19:00 – 21:00, 25.07.2015/ 12:00 – 19:00. Wstęp wolny. Wernisaż: 24.07.2015/ 19:00. Partnerem wystawy jest Firma Ki Klemens Imioła – właściciel inwestycji Wierzbowa

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz